Facebook her an ceza alabilir

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook her an ceza alabilir

Her geçen gün daha fazla artan Facebook Türkiye göre düzenli olarak uyarılıyor. İşin kötü tarafı ise sadece Türkiye yok aynı zamanda birçok ülke Facebook konusunda sorunlar yaşıyor. Bunun en büyük nedeni hiç şüphesiz kullanıcı verilerinin çalınması ile alakalı. Az Daha her ay farklı bir skandal ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook platformunun az daha tüm verileri çaldırdığı ortaya çıkmıştı. Kesinlikle siber atak bir firmanın kontrol edebileceği konular yok. Mesela Yemeksepeti uğradığı siber atak konusunda biçare kalmıştı fakat bilerek kullanıcıların verilerini aşırmak çok daha ağır bir suç.

Türkiye’deki KVKK ve diğer birçok kurum Facebook ile ilgili harekete geçti. Hepsinin karşılıklı noktası ise şirketin bilgi çalması. Hatta Mark Zuckerberg bile bu verileri aldıklarını söylüyordu. Açıklanan rakamlara göre Türkiye’den 19 milyon 638 bin 821 kişinin verileri açığa çıktı.

İngiltere ve Avrupa ülkelerinde de Facebook ile ilgili büyük tartışmalar yaşanıyor. Şirketin bireysel verileri kullandığı ve hemen hemen bilgi hasatçısı olduğu biliniyor. Türkiye’de kısa bir süre içerisinde Facebook ile ilgili büyük davalar başlayacak diyebiliriz.

hemen hemen 106 bambaşka ülkeden 533 milyon kullanıcının verilerini açığa çıkaran Facebook ne eyvah ki bunu bir türlü durduramıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda yalnızca konuyu araştıracakları açıklama ediliyor. Olasılıkla kısa bir vakit içerisinde Türkiye’de ağır bir Facebook dava süreci başlayacak. Peki sizce Facebook cinayet almalı mı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir