Facebook imzalı yeni uygulama: CatchUp İndir

Programlar admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook imzalı yeni uygulama: CatchUp İndir

sosyal medya devi Facebook, deneyde kullanılan uygulamalara devam ediyor. Bu sefer iOS tarafı için hazırlanan CatchUp uygulaması karşımızda yer alıyor.

Facebook, kendi içerisindeki NPE takımı göre hazırlanan son uygulaması CatchUp ile direkt olarak sesli görüşmeye odaklanıyor. Şimdilik yalnızca iOS için çıkan uygulama, Messenger’ın sadece sesli görüşme versiyonu olarak karşımızda bulunuyor. Fazla esas bir arayüze sahip olan başvuru formu, birebir mülâkat yanına sesli grup röportaj desteğini de beraberinde getiriyor. Zahmetsiz bir kullanım yapısı sunuyor olması uyarı çeken CatchUp, birebir görüşmelerin genişletilmesine de olanak tanıyor. Burada gruba kimin dahil olabileceği kolaylıkla ayarlanabiliyor. Bu da güvenlik / gizlilik açısından hoş görünüyor. Facebook NPE takımı kişilere garip ve kullanışlı seçenekler sunmayı sürdürüyor.

Facebook CatchUp

Facebook CatchUp

Facebook NPE takımı en son Tuned uygulaması ile karşımıza çıkmıştı

Tuned, doğrudan doğruya çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel rahat bir alan yaratıcı ve iki taraflı mesajlaşılmasına olanak tanıyan Tuned, yalnızca bununla da sınırlı yok. Yukarıda da dediğimiz gibi dar bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni tatbik, Spotify üstünden müzik paylaşımına müsade veriyor ve mesaj yanına fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin karşılıklı paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye doğru dönük kişisel bir bölge oluşturan başvuru formu, yalnızca 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir