Facebook, Libra için bekleyecek

Dijital para Bitcoin admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, Libra için bekleyecek

Facebook, yetkilileri Libra kripto para biriminin yasallığı konusunda ikna etmeye kararlı gözüküyor. Libra lideri David Marcus, sosyal ağın düzenleyicilerin endişelerini “adamakıllı gidermeden” ve onaylama almadan sanal parayı sunmayacaklarının altını çizdi. Marcus’un söylediğine göre Libra Association, esas operasyon bilgileri haricen kişisel bilgileri saklamayacak ve Facebook da Calibra cüzdan bilgisini firmanın geri kalanı ile paylaşmayacak.

Ayrıca Facebook’un Libra’ya yaklaşımının bir ödeme aracı olduğunu, yatırım olmadığını belirten Marcus, sistemin amacının para transferlerini ve etkileşimleri kolaylaştırmak olduğunu söylüyor. Marcus’un söylediğine göre, blockchain üzerindeki veriden reklamlar ve öteki yöntemler ile para kazanılmayacak.

Natürel fakat Marcus’un ifadelerinin düzenleyiciler için tatmin edici olacağının garantisi bulunmuyor. Politikacılar zaten Facebook’u, çalışmalarını endişeler adamakıllı ortadan kaldırılana kadar durdurmaya çağırıyor ve aralarında Donald Trump’ın da bulunduğu liderlerin genel anlamda kripto para hayranı olmadıkları rahatlıkla söylenebilir. Facebook, Libra’yı sunmadan önce uzun bir vakit daha endişeleri ortadan kaldırmak ile uğraşmak zorunda kalabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir