Facebook, Messenger’ı zayıflattı

Mobil Uygulamalar admin 147 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, Messenger'ı zayıflattı

Facebook, fazla daha basit görünen yeni Messenger uygulamasını duyurdu. Messenger 4, dokuz yerine üç sekmeyle geliyor. 

Bedava hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Sohbetler sekmesi tüm konuşmalarınızı tutarken Keşfet sekmesi sizi firmalara ulaştırmaya daha çok odaklanıyor. Buradan Facebook’un Instant Games işlevine de ulaşabiliyorsunuz.

San Francisco’daki yeni merkezindeki bir etkinlikte Messenger’ın kabarık bir kullanım haline geldiğini kabul eden Facebook’tan Stan Chudnovsky, popüler uygulama için “birincil baştaki dek basit bir başvuru değil” dedi. “Yeniden basit olması gerektiğini biliyorduk.”

Azaltılan sekme sayısıyla birlikte bir takım işlevleri uygulamak da bundan böyle daha kolay. Mesela resim göndermek ya da videolu görüşme açılmak için birkaç kere dokunmak yerine Sohbetler sekmesinde arkadaşınızın adını sürükleyebiliyorsunuz. Dilerseniz, kamera ve video işlevlerine “yaz” ekranından doğrudan doğruya ulaşabiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak sohbetlerin içeriğini simgesine bakarak anlamanız da olası. Facebook için önemli olan Stories’e ise keza Sohbet, hem de Kişiler sekmesinden ulaşabiliyorsunuz. Facebook’un Messenger’ı zayıflatırken günde 300 milyon kişinin kullandığı Stories’ten vazgeçemediğini görüyoruz.

Facebook, ince düşünerek işlevleri silmediğini de belirtiyor. Anket, uğraş oyunları, grup video sohbeti gibi işlevlerden eskisi gibi faydalanabiliyorsunuz.

Yeni Facebook Messenger, bugün kademeli olarak kullanıcılara dağıtılmaya başlanacak.

Önceki HaberTurkcell ve Huawei’den Akıllı Şehirler İçin İmza  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir