Facebook, Moderasyon Politikalarının Arkasından Olduğunu Açıkladı

Genel admin 172 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook, Moderasyon Politikalarının Arkasından Olduğunu Açıkladı

2018 yılı pek ayrıca anmak istediği biraz sene olmayan Zuckerberg ve Facebook, yılın son günlerinde moderasyon politikalarına olan desteklerini üstünde açıkladı.

Sosyal basın platformu Facebook’un moderasyon sistemi, Motherboard ve ProPublica aynı kurumlar vasıtasıyla sert şekilde eleştirilmiş ve New York Times gazetesine ayrıca mesele olmuştu. Facebook bu yaş bir yığın çağ olduğu benzer amma manâ yaparak kendini savaş vermek durumunda kaldı.

Facebook bitiş yapmış olduğu açıklamada, moderatörlerin belirli kimi kota birlikte çalıştıkları iddiasını yalanladı. Iş, metinleri gözden geçiren kişilerin kelime sayısında dolayı ücretlendirilmediğini belirtirken, eğitimli ve birçok kaynaklara sahip olma çalışanların “Google Translate’e itimat etmek zorunda kalmadıklarını” hem açıkladı.

Açıklamada da ortaklık içi hareket tarzı değişikliklerinin tartışıldığı toplanma maddelerinin olduğu ve ülke içi operasyon rehberlerinin kalmamış açıldığı gönderiler keza belirti edilerek, şirkete tasarlanmış olarak yapılan “sudan ucuz kaçıyor”, “kapalı kutu”, “organizasyonsuz” benzer ithamlar da reddediliyor. Gerçeğin daha fazla çarptırılamayacağının belirtildiği açıklamada, 2018 yılında şeffaflık dair yaptıkları incelemeler keza öne çıkarıldı. Facebook açıklamasında 2019 yılında yapılacak acemi çalışmalar olduğunu ve insanların art bildirimlerini istediğini da belirtti.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg de 2018 konusunda herkes kendi görüşlerini paylaştı ve günümüzde, 2016’dakinden ağır bir kat daha farklı biraz ticaret haline geldiklerini paylaştı. Zuckerberg, şirketin DNA’sını, arkadaş canlısı servislerini kullanan kişileri avarya görmekten korumaya daha ağır siklet verecekleri şekilde değiştirdiklerini söyledi.

Köken : https://www.engadget.com/2018/12/29/facebook-moderation-response/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir