Facebook üzerinde hesap çalma işlemi mümkün mü?

Haberler admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook üzerinde hesap çalma işlemi mümkün mü?

Şimdilerde herkesin bir Facebook hesabına sahip olmasının birkaç bambaşka nedeni var. Bunlardan en önemlisi Instagram hesabına girişte büyük çoğunluğun Facebook hesabını kullanıyor olması.

Hem o kadar fazla mobil oyuna basit giriş için Facebook hesabı kullanılabilir. Bu da insanların Facebook’u bir şekilde kullanmaya devam etmelerine zemin hazırlamış.

Her ne değin Facebook’ta girip süre geçirmeseler de Facebook’u bir şekilde kullanmaya devam ediyorlar.

Peki gelelim ana sorumuza. Sene olmuş 2021 ve hala Facebook şifre kırma sorununa bir çözüm bulunmadı mı?

Ilk Önce şunu belirtmemiz gerekiyor. İnternette bu konuda böylece fazla makale mevcut. Lakin bu makalelerin ne kadarının içten ya da hatalı olduğu tartışmaya açık bir konu.

Bilindiği üzere Facebook uzun bir süredir çift adımlı düzeltme üstüne incelemeler yürütüyordu. Yani başka bir cihazdan oturum açıldığında tanımlı telefonunuza onay kodu geliyor. Bu kodu girmeden de hesaba erişim sağlanamıyor.

Kısacası eğer şifresini acıtmak istediğiniz bir hesapta 2 adımlı düzeltme açıksa işiniz hiç basit yok.

Lakin iki adımlı düzeltme açık değilse o vakit yapabileceğiniz bazı hamleler mevcut. Fakat bunlar da hukuki değil. Olağan olarak parola test programları kullanılabilir. Lakin bu programların sonuç vermesi de bilgisayar hızınıza kadar değişecektir. Yani 1 gün de sürebilir 1 ayda. Bundan Başka bu süreçte PC’nizin hiç kapanmamış olması gerekiyor.

Şifre ne değin karışık ve uzunsa, çözülmesi de o kadar fazla zaman alacaktır. Bu sebeplerden ötürü Facebook parola kırma işleminin bir takım şartlarda hala mümkün olduğu söylenebilir. Bir Takım şartlarda ise yani 2 adımlı düzeltme açık olduğu durumlarda pek şansınız değil diyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir