Facebook’tan dikkat çeken yeni uygulama: Tuned

Programlar admin 10 Okundu
sponsorlu reklam

Facebook’tan dikkat çeken yeni uygulama: Tuned

sosyal medya devi Facebook, yeni bir deneysel tatbik ile karşımızda. Bu sefer firmadan Tuned uygulaması gelmiş durumda. İşte teferruat;

Facebook, ayrı uygulamalar ile karşımıza çıkmayı sürdürüyor. Firmanın kendi içerisindeki NPE yani “New Product Experimentation” takımı kadar hazırlanan son dilekçe ise Tuned olmuş durumda. Şimdilik yalnızca iPhone’lar için kullanıma meydana çıkan dilekçe, dosdoğru çiftlere hitap ediyor. Çiftlere özel rahat bir alan yaratıcı ve müşterek mesajlaşılmasına olanak tanıyan Tuned, elbette sadece bununla sınırlı değil. Yukarıda da dediğimiz gibi sıcacık bir yapısı bulunan ve bu sayede “çiftlerin kendisini olmasını sağlayan” yeni dilekçe, Spotify üstünden müzik paylaşımına izin veriyor ve mesaj yanına fotoğraf desteğine de sahip. Çiftlerin müşterek paylaşım geçmişini tutan ve bu sayede geriye doğru dönük bireysel bir alan yaratıcı tatbik, sadece 13 yaş üstüne açık ve şimdilik Türkiye’de kullanılamıyor. Ama bunun yakında değişmesi bekleniyor.

Facebook, Tuned öncesinde karşımıza Hobbi ile çıkmıştı

Geçtiğimiz aylarda sessiz sedasız indirmeye sunulan kullanım, doğrudan doğruya Pinterest‘i akıllara getirmişti. Tuned gibi sadece App Store’da bulunan başvuru formu, şahısların “becerikli süreçlerini” fotoğraflayıp depolayabileceği bir altyapıya sahip. Şahısların hobileri üzerine kurulan Hobbi, bir “sosyal tarafa” sahip değil. Yani bu başvuru formu direkt olarak siz ile sizin içeriklerinize odaklanıyor ve tüm dünya ile paylaşım amacı gütmüyor. Bu açıdan bir sosyal medya olmayan Hobbi, bambaşka hobilerinizi fotoğraflar ile koleksiyonlar haline getirebileceğiniz bir seçenek sunuyor. İlerleyen dönemde iOS yanına Android için de çıkacak denilen kullanım, halen Türkiye’de kullanılamıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir