Far Cry New Dawn hayal kırıklığı yarattı

Haberler admin 245 Okundu
sponsorlu reklam

Far Cry New Dawn hayal kırıklığı yarattı

Geçtiğimiz hafta oyuncular açısından hayli bereketliydi. Uzun süredir ilgiyle beklenen 3 üretim aynı zamanlı olarak raflardaki yerini almıştı. Nitekim bu 3 yapımdan Metro Exodus haricindeki ikisi büyük hayal kırıklığına neden oldu.

Metro serisinin yeni oyunu Exodus, çıkış haftasında serinin bir önceki oyununa oranla yüzde 50 daha fazla sattı. Dolayısıyla üretim beklentileri karşılamayı başardı.
Diğer tarafta Xbox One ve Windows 10 için satışa sunulan Crackdown 3 büyük hüsran yarattı. İngiltere’de en çok satan 10 oyun arasına bile giremeyen Crackdown 3, çıkış haftasında 13. sırada yer aldı.

Bir diğer hüsran ise New Dawn’da yaşandı. Far Cry serisinin yeni oyunu çıkış haftasında geçtiğimiz sene satışa sunulan Far Cry 5’e oranla yüzde 86 daha az sattı. Hem Far Cry New Dawn, Far Cry Primal’ın da 4’te 1’i dek satabildi. Bu başarısızlığa rağmen küçük bir öbür Metro Exodus’un önünde İngiltere’de haftanın en fazla satan oyunu olmayı başardı.

Far Cry New Dawn çözümleme puanlarında da beklentilerin altında kalmıştı. Far Cry 5’in geçtiği Hope County’de geçen üretim, nükleer bir yıkım ardından yaşananları konu ediniyor. Konu ise her zamanki gibi. Bölgeyi ele geçirmeye çalışan acımasız bir çete ve onlara aleyhinde duranların yanına savaşan biz.

Efsane dönüyor

Yolun bittiğini ayrım etmedi!

Lahti açınca öldüler!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir