Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi (EYS) Kursu İnceleme

Eğitim admin 18.177 Okundu
sponsorlu reklam

MEB önce lms üzerinden interaktif olarak, daha sonra yüzyüze olarak  Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi (ESY) Eğitimini vericek. Bu yazıda size 2016000009 Nolu uzaktan eğitimden bahsedeceğim.

Eğitimin içeriği:

giriş1

 1. “Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitimi Giriş” sunusu, 8 sayfa
 2. Ön Test, 35 soru
 3. “FATİH Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı” sunusu, 120 sayfa
 4. “EBA Ders” sunusu, 37 sayfa
 5. “EBA V Sınıf” sunusu, 31 sayfa
 6. Son Test, 35 soru
 7. Sınav, 30 soru

 

Öncelikle belirteyim ki eğitim beklenenden uzun sürüyor. ESY Eğitimi giriş sunusunda size eğitimin kısa bir tanıtımı yapıldıktan sonra Ön Test’i doldurmanız isteniyor. Hatırladığım kadarıyla Ön Test ve son test hemen hemen aynı. Son Test eğitimin sonunda (sınavdan önce) yapılıyor ve aradaki değişim görülmeye çalışıyor. Ön Testi bitirdikten sonra Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı sunusuna geçiyorsunuz. Bu sunu genel olarak eğitim derslerindeki konuları pek fazla ayrıntıya girmeden anlatıyor. (yapılandırıcı eğitim, sunuş,buluş, e-öğrenme vs.) Ayrıca MEB in dağıttığı E-Tab 5 ‘in teknik özelliklerinden ve kısa bir kullanımından bahsediliyor. Bu sununun belirli bir noktasında EBA Ders sunusuna geçilmesi isteniyor ve daha sonra bu sunuya göre nispeten daha kısa ama daha faydalı bulduğum EBA Ders sunusuna geçiyoruz.

 

EBA Ders Sunusunda EBA Ders portalının ayrıntılı olarak kullanımı anlatılıyor. Daha önce EBA Ders portalını kullandıysanız pek fazla zorluk çekmezsiniz. Ancak bulunduğunuz eğitim kademesinden (İlk,Orta,Lise) diğer kademeleri de incelemenizde fayda var çünkü sınavda sadece kendi kademeniz sorulmuyor. EBA Ders sunusu bittikten sonra (Hemen hemen 40 45 dk sürüyor.) FATİH Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı sunusuna geri dönüyoruz. Tekrar ilerledikten sonra bu sefer V Sınıf Sunusuna geçmemiz isteniyor.

V Sınıf sunusu da EBA Ders sunusu gibi faydalı. Bu sunuda da V Sınıfın kullanılması; genel olarak öğrenci tabletlerine erişim, akıllı tahtaya erişim, tablet kontrolleri vs. ayrıntılı bir şekilde anlatılıyor. Bu sunu da bittikten sonra Son Test i doldurup en nihayetinde sınava giriyorsunuz. Sınav çok kolay değil. Ayrıntı sorular var. Slaytları düzgün bir şekilde takip etmenizi tavsiye ediyorum 🙂

Kolay gelsin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi (EYS) Kursu İnceleme” üzerine 3 yorum

 1. Mustafa ERKOÇ dedi ki:

  Esy cevaplarini gönderir misin

  1. admin dedi ki:

   Bunu yapmamın pek yasal olacağını düşünmüyorum. Ancak takıldığınız noktada yardımcı olabilirim

 2. Doğan dedi ki:

  Cevapları istemek yerine derim ki soruları gönderirseniz; bu arada konular da pekiştirilmiş olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir