FF15’i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Haberler admin 138 Okundu
sponsorlu reklam

FF15'i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Son Final Fantasy oyununu geliştiren Luminous Productions, yeni bir oyun üstünde çalıştığını açıkladı. Adı duyulmamış bir IP üstünde çalıştığını açıklayan Luminous Productions, detaylar vermekten kaçındı. Famitsu ile mülâkat yapan Takeshi Terada, yeni geliştirdikleri oyunun yüksek kalitede olacağını belirtti. Final Fantasy 15 için özel bir oyun motoru geliştiren stüdyo, bu oyun motorunu muhtemelen bir sonraki oyunlarında daha etkili bir biçimde kullanacaktır. Final Fantasy 15, konsolda birincil çıktığında 30 FPS‘in altına düşebiliyordu. Oyun motorunu konsolların donanımına o kadar iyi optimize edemeyen geliştiriciler, oyunun birincil çıktığı dönemde Luminous Engine‘i destekleyeceklerini açıklamıştı.

Final Fantasy 15’i geliştiren stüdyo, yeni bir AAA oyun üzerinde çalışıyor

Yeni oyunun Final Fantasy serisiyle herhangi bir alakası olmadığını söyleyen Takeshi Terada, olasılıkla E3 2019 fuarında oyunu duyuracaktır. Square Enix‘in yayınlayacağını düşündüğümüz oyun, şayet de PlayStation 5 için geliştiriliyordur. Çünkü Final Fantasy 15‘in yönetmeni Hajime Tabata, Luminous Engine’in, yeni nesil konsollarda da kullanılabileceğini geçtiğimiz dönemlerde açıklamıştı.

Açık dünya olacağını tahmin ettiğimiz yapım, Square Enix‘in elini epeyce güçlendirebilir. Final Fantasy 15‘ten sonra epeyce olumlu geri dönüşler bölge geliştiricilerin, neler yapacağını merak ediyoruz?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir