Flört uygulaması tuzağına dikkat

Haberler admin 19 Okundu
sponsorlu reklam

Flört uygulaması tuzağına dikkat

Günümüzde flört uygulamalarının kullanıcı kitlesi hayli genişlemiş durumda. Muhakkak bu kitle sizin de varsayım edebileceğiniz üzere daha fazla erkeklerden oluşuyor. İşin acayip yanı ise bu kitle içerisinde orta yaş üzerindeki kişi sayısının hayli yüksek olması.

Bunu fırsat bilen bazı dolandırıcılar ise açtıkları sahte profillerle insanları kandırıp, paralarını alma derdine düşmüş durumdalar.

Peki flört uygulamaları üzerinden üçkâğıt çarkları nasıl döndürülüyor? Aslına bakılırsa bunun pek fazla ayrı yöntemi var. Fakat en yaygın olarak kullanılanı, “yanına gelmem için bana para yolla” şeklinde olanı.

Basit olarak eşleştiğiniz birey sizden uzaktan olduğunu ve yanınıza ulaşmak için biraz paraya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Eğer bu tuzağa düşüp de para gönderme gafletine kapılırsanız geçmiş ola.

Dahası bunu zamana yayarak söylüyor. Yani anında bugün eşleşip yarın sizden para istemiyor. Önce uyumlu bir sohbet ortamı kuruluyor. Ardından da bu sohbet ortamından iş buluşmaya geliyor. Dolandırıcılar ağlarına düşürdükleri kişilerden 200 – 300 TL yol parası istiyorlar. Hatta bazen işi abartıp günübirlik uçakla gelip döneceğini söyleyip 2000 TL’ye varan meblağlar isteyenler deha var.

Görünen o fakat iş son derece garip yerlere içten gidiyor. Artık flört uygulamalarına da güven azalmaya başladı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir