Fotoğrafın kırpıldığını artık görmeyeceksiniz

Haberler admin 40 Okundu
sponsorlu reklam

Fotoğrafın kırpıldığını artık görmeyeceksiniz

Twitter, son birkaç aydır deneme ettikten sonra, yeni tweet resim görüntüleme formatını kullanıma sunuyor. Twitter bundan böyle süre çizelgesinde tam boyutlu resimler gösterecek ve bu da tweetlerin görüntülenme şeklini değiştirecek. 

Özellik, Twitter’ın tarihsel olarak işleri nasıl yaptığına dair minik lakin anlamlı bir değişim. Şirket, Mart ayında ince ayarı test etmeye başlamadan önce, vakit çizelgesi tekdüzeliğini gözetmek için 16:9 olmayan tüm görüntüleri kırpıyordu. Önceki sistem bazı tartışmalara yol açtı. Bir Takım halk müziği Twitter’ın görüntüleri otomatik olarak kırpmak için oluşturduğu algoritmanın Siyah yüzler yerine beyaz yüzlere odaklandığını keşfetmişti. Peşinde platform bu özelliği başkalaşmak için çalışmalara başladı.

Yaklaşımdaki belli başlı değiştirme, daha pozitif ekran alanı ve mesajınızı paylaşmak için daha fazla bölge anlamına gelen resimli tweet’ler için daha büyük tweet ekranı ile ilgili. Görsel eklemenin marka mesajınıza kullanıcı tepkisini iyileştireceği ve daha büyük olacağı ve yayın içi olarak daha fazla öne çıkacağı anlamına gelebilir. 

Hem, kullanıcıların ekli görüntünüzü vakit çizelgesinde görebilmelerini karşılamak için bundan böyle tam olarak içten boyutları denemenize ve hesaplamanıza lüzum olmadığı anlamına gelecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir