Francala ekmeği ile Call of Duty Warzone oynadı

Haberler admin 21 Okundu
sponsorlu reklam

Francala ekmeği ile Call of Duty Warzone oynadı

yaklaşık olarak her şeyi bir oyun kontrolcüsüne çevirmeye çalışan bir YouTuber ile karşınızdayız. Bu ara sıra bir nar, tava, manken bacağı ve ara sıra ise bir ekmek olabiliyor. Bugün izleyeceğiniz videoda Rudeism kullanıcı adlı bir YouTuber, “Francala” adı bahşedilen bir çeşit Fransız ekmeğini oyun kumandasına dönüştürüyor. Evet, ekmek ile Call of Duty Warzone oynuyor.

Ekmek ile Warzone oynayan YouTuber

Rudeism adeta her şeyi bir oyun kumandasına çevirmesiyle bilinen bir YouTuber. Daha Aşağı tarafta bulunan videoda bir ekmeği nasıl oyun kontrolcüsüne çevirip kullandığını görmelisiniz. Bu usul, sahiden birçok bambaşka durumda üstünlük elde etmek için kullanılabilir. Ekmeği tüfek gibi havada tutarak silahın kontrollerini, hareket ettirerek sağlayacak şekilde tasarlamış. Üstüne yerleştirdiği butonlar ise karakterini denetlemek için yerleştirilmiş. Oyunun başında bir silah bulmak için atak altındayken bir çatıya atlıyor ve aradığı silahı buluyor. Sonrası ise fazla ilginç…

Francala ekmeği ile Call of Duty Warzone oynadı

Bu engebeli başlangıçtan daha sonra Rudeism silah bulmayı başarıyor ve aşağıdan kendisine alev eden oyuncuyu “ekmek ile öldürüyor.” Aklıma birçok kötü şaka gelse de yapmayacağım, ancak siz şimdiden tahmin etmişsinizdir. Burada şaşılacak olan ise ekmek ile bu değin iyi nişan almış olması. Klavye & fare ile FPS oyunları oynayan biri olarak ekrana hayretler içerisinde baktım ve sırrını çözmek için tekrar tekrar seyrettim. Sanırım sırrı ekmeğin düşük randımanlı undan yapılan bir Francala ekmeği olması… Zaferini anmak için de oyun kumandasından bir ısırık alıyor.

I built a baguette into a motion controller to play Warzone from r/CODWarzone

Reddit gönderisinin geri kalanında Rudeism bu kontrolcüyü nasıl geliştirdiğini açıklıyor. Ekmeğin üzerine birkaç buton koymuş ve ekmek ile nişan olmak için de bir jiroskop kullanmış. Tüm bunları Arduino ile birleştirip kontrolcüsünü oluşturduğunu açıklıyor. Rudeism “işe yarıyor” diyor. Ama uzun vakit oynamak için elektriğe gereklilik duyduğunu söylüyor. yine de 8 saat kadar süren oyunlardan sonra epeyce iyi dayandığını da belirtiyor.

Gün geçmiyor fakat oyuncular acayip bir şeyler yaparak günümüzü güzelleştirmesin. İşte ekmek ile Call of Duty Warzone oynayan Rudeism kanalı da bunu uyumlu olarak yapıyor. Nar, tava, manken bacağı gibi nesnelerle oyunlar oynadığını izlemek istiyorsanız YouTube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir