Galaxy S10, o kadar dayanıklı değil

Genel admin 135 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S10, o kadar dayanıklı değil

Samsung’un en üst seviye telefonlarından oluşan Galaxy S10 serisi bundan böyle satışta. Fiyatı küçük bir servete ulaşan yeni telefonlar, piyasadaki çoğu telefondan daha pahalı. Telefonların çoğu yenilik getirdiğinden kesin olmama yok, oysa en azından sağlamlık anlamında yenilikten dile getirmek öyle olası değil.

İnceledik: Robot bankacı iş başında!

Piyasaya sürülen telefonları “düşürme testlerinden” geçiren SquareTrade, Galaxy S10 modellerinin önceki Galaxy’lerden iyi olmadığını ortaya çıkardı. Telefonların aynı bir sırça gövdeyle gelmesi sebebiyle bu koşul pek sürpriz sayılmaz.

Testlerde hiçbir Galaxy S10 modeli, 183 cm’lik (6 feet) düşmeden hasarsız çıkmayı başaramadı. Her telefon, birincil düşüşte öbür derecelerde zarar görürken en önemli hasarı Galaxy S10e’nin gördüğü, cihazın tek bir düşüşle kullanılmaz ışık halkası geldiği gözlendi. Galaxy S10, diğer modellere kadar biraz daha dayanıklı olduğunu gösterdi ve düştükten daha sonra üzerindeki çatlaklara karşın çalışmaya devam etti.

SquareTrade global marifetli direktörü ve başkan yardımcısı Jason Siciliano, tahlil hakkında şöyle konuştu:

“Yeni Samsung Galaxy S10’lar, fantastik ve güzel makineler, ama testlerimiz yeni AMOLED ekranlarının düşmeye duyarlı olduklarını gösteriyor. Şurası hakiki ancak telefonun maliyeti ne kadar yüksek veya tasarımı ne kadar şık olursa olsun, iyice camdan oluşan tasarımlar, hasara karşısında oldukça sağduyu.”

Siciliano, firmasının önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan Galaxy Fold’u sınamak için sabırsızlandığını da belirtti.

Önceki HaberApple AR Gözlükleri 2020’de Satışa Sunulabilir Sonraki HaberZTE’nin Katlanan Telefon Fikri Belirdi

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir