Galaxy S21’e güncelleme müjdesi

Android admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S21'e güncelleme müjdesi

2020’de bazı telefon üreticileri, cihazlarına olan Android güncellemesi desteklerini 3 yıla çıkartmıştı ve bu üreticilerin başında da Samsung gelmişti. Bu Vesile Ile akıllı telefonların 2 değil, 3 esas Android güncellemesi alacağı sevindirici bir gelişme olurken, Galaxy S21’de ise bu vakit daha uzun olacak. Sebebi ise Google’ın Qualcomm’un gelecek işlemcilerini çalıştıracak telefonlara bu desteği sağlaması. İlk model ise olasılıkla Galaxy S21’de de kullanılacak olan Snapdragon 888 olacak.

Google’ın bu kararı ile beraber Samsung Galaxy S21, 4 takvim Android güncellemesine sahip ilk telefon olabilecekken, Samsung’un Galaxy S21’in Exynos işlemcili modellerinde nasıl bir yol izleyeceği çoktan merak konusu. Zira Galaxy S20 ve Galaxy Note 20 serisi telefonlarında Exynos ve Qualcomm işlemci arasındaki performans farkı bir hayli konuşulmuştu.

Haberin devamında  ise, 4 yıllık Android desteğinin sadece Snapdragon 888 ile de sınırlı kalmayacağı yer alıyor. görünüşe göre Google, Qualcomm işlemcisine sahip olacak her akıllı telefonu bu kategoriye dahil edecek. Bunun anlamı gelecekte piyasaya çıkacak orta derslik zeki telefonların da daha uzun zaman aktüel kullanımı muhtemel olacak.

Google’ın bu hamlesi açık konuşmak gerekirse epeyce sevindirici. Konunun Samsung tarafını ilgilen kısmı olan Galaxy S21’de ise nasıl bir yol izleneceğini 14 Ocak günü daima birlikte göreceğiz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir