Galaxy S8 için Android 9.0 Pie neden ertelendi?

Haberler admin 205 Okundu
sponsorlu reklam

Galaxy S8 için Android 9.0 Pie neden ertelendi?

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ sahipleri için Şubat ayı içerisinde Android 9.0 Pie güncellemesini yayınlayacağını duyurmuştu. Ama yaşanan aksiliklerden nedeniyle bu güncelleme Mart ayına sarktı. 

Avrupa’daki kullanıcıların stabil bir Android Pie deneyimi istemesi üstüne ertelendiği söylenen bu güncelleme önümüzdeki ay bir aksama olmazsa yayınlanacak.
One UI arayüzünü yaklaşık 1 aydır Galaxy S8 modellerinde test eden Samsung’un, arayüzde yaşanan sorunlardan nedeniyle güncelleme ertelediği de söylentiler arasında yer alıyor. 

Mart ayında Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın yanında; Galaxy A9, Galaxy A7 ve Galaxy Note 8 modelleri de Android Pie güncellemesi ile tanışacak.
Mart ayında yeni Android sürümü olan Android Q’nün yayınlanacak olması da fazla ironik. Samsung, eski modellerine neden hala 1 sene sonradan güncelleme sunduğu merak konusu açıkçası. 

Google’ın Android’i başıboş bırakmasının cezasını 3. parti telefon üreticilerinin telefonlarını satın alanlar çekiyor.

Umarız Mart ayındaki Google I/O 2019 etkinliğinde Android güncellemelerinin öteki telefon üreticilerine de çabuk bir şekilde sunması için bir yaptırım uygulanacağı açıklanır da bu dertler sona erer.

Bunu sakın yapmayın!

Yeni imajı şaşırttı

Tutkusu sonu oldu

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir