Game Pass 2021’de inanılmaz yükselişte

Haberler admin 4 Okundu
sponsorlu reklam

Game Pass 2021’de inanılmaz yükselişte

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Microsoft kısa zaman önce yeni cins konsollarını satışa sunmuştu. 37 ülkede aynı anda satışa çıkan yeni Microsoft konsolları Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.

Geçtiğimiz nesilde Microsoft’un en büyük başarısı Game Pass sistemiydi. Görünen o oysa oyun severler de bu sisteme düzen sağlamış durumda. Zira yapılan açıklamaya göre Microsoft’un yeni tür konsolunu satın bölge her 100 kişiden 70’i Game Pass kullanıyor.

Muhakkak bu rakamın içerisinde önceden Game Pass abonesi bulup yeni nesle geçiş yapan oyun severler de yer alıyor.

Yeni cins konsollarla birlikte oyun fiyatlarının da önemli ölçüde arttığı biliniyor. Bu açıdan bakıldığında Game Pass’in git gide daha da mantıklı bir servis olduğu ortaya çıkıyor. Özellikle de Türkiye gibi oyun fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde Game Pass bulunmaz bir nimet diyebiliriz.

Olasılıkla Microsoft bu nesilde Game Pass bir uçtan bir uca konsol satışlarını da arttıracaktır. sırası gelmişken dip not olarak şunu da açıkça belirtmek gerekiyor. Microsoft birinci parti oyunlarını Game Pass’e doğruca ekliyor. Yani oyun çıkış yaptığı gibi Game Pass’e de eklenmiş oluyor. Sadece bu bile Game Pass’e vermek için geçerli bir neden.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir