General Motors otonom sürüş departmanı ilk modeliyle karşımızda; Cruise Origin

Otomobil admin 31 Okundu
sponsorlu reklam

General Motors otonom sürüş departmanı ilk modeliyle karşımızda; Cruise Origin

Son dönemlerde daha çok konsept olarak gördüğümüz dinamikleri aracısız olarak sokaklardaki haliyle yansıtan Cruise Origin, ulaşım alışkanlıklarının geleceğini temsil ediyor.

Küresel grupların ve markaların geleceklerinde söz sahibi almak üzere kendi içlerinde yeni oluşumlara gidiş süreci son birkaç yılda hissedilir derecede arttı. SEAT-Cupra, Volvo-Polestar ve Ford-Edison Takımı gibi örneklerini kolaylıkla artırabileceğimiz bu oluşumlardan birisi de General Motors cephesinden gelmişti. Elektriğin yanına grubun tam otonom sürüş ve vasıta paylaşım teknolojilerinin merkezinde olan bu oluşuma Cruise adı verildi. Bugün ise o departmanın birincil fiziki projesine bakma vakti. Cruise Origin adıyla tanıtımı gerçekleştirilen bütün otonom model, gelecekteki pod taşımacılığının da hayatımıza ne denli çabuk şekilde tesir edeceğini gösteriyor.

General Motors şimdilik modelle ilgili teknik ayrıntısıyla uğraşma paylaşmadı

Sahiden Origin modeli bu projenin yalnızca görünen kısmı olarak nitelendirilebilir. Nitekim bunun ardından devas abir yazılım, başvuru formu ve teknoloji emeği var. Muhakkak ama aracın altyapısı da bunlar aralarında. Aracın esas fikri ise yapacağınız gezi boyunca sadece koltuğa para ödemeniz üstüne kurulu. Önümüzdeki süreçte filo olarak pek fazla şehirde hizmet verecek olan modellerin hiçbirinde şoför için bir dilekçe alanı bulunmayacak. Bu da gerçekte niteliklerin doğrudan 5. seviye otonom sürüş olması çağrıda bulunmak. Üzerindeki 360 derecelik bakış yeteneği doğru araçların sisli havalarda bile başarılı bir işlem geçirebileceğine vurgu yapılıyor. Ayrıntılarıyla elektrikli bir platform üstüne geliştirilen Origin’in şimdilik hiçbir rakamsal verisi kayıtlı değil. Tanıtımı gerçekleştirilen versiyonuyla ilk elden sokaklarda göreceğimiz araçla ilgili ayrıntılı bilgiyi bu sene içerisinde almayı bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Honda otonom iş aracı

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir