Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

Haberler admin 22 Okundu
sponsorlu reklam

Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

Ghost of Tsushima PS4 için geçtiğimiz yıl piyasaya çıkmış ve oyunculardan büyük beğeni toplamıştı. Öykü ve sunumdaki bazı aksaklıklara rağmen dünyası ve dövüş sistemi ile beğeni toplayan Ghost of Tsushima, bu beğenisini istatistiklere de yansıtmışa benziyor. Gelen istatistiklere bakıldığında oyunun Playstation 4 platformunda en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri olduğunu görüyoruz.

Ghost of Tsushima’ya olan alaka büyükçe

Açık dünya oyunları her ne dek büyük bir oyuncu kitlesine hitap etse de bitirilme oranları diğer yapımlara kadar daha düşük seviyelerde kalıyor. Ghost of Tsushima ise bitirme oranı ile Playstation 4 platformuna meydana çıkan açık dünya oyunlarında ikinci sıraya kadar yükselmiş durumda. İlk sırada ise yeniden konsola özel olan oyunlardan biri olan Marvel’s Spider-Man oyunu bulunuyor. Bu oyun satın bölge oyuncuların %50.8’i tarafından bitirilirken Ghost of Tsushima ise %50.2 oranı ile listenin ikinci sırasına kurulmuş. 

The Witcher 3 oyunu %29.8 oranında kalırken son dönemin en takdire değer yapımlarından biri olan Red Dead Redemption 2’nin ise yalnızca  %28.2 oranında bitirildiğini görüyoruz. Ungeek sitesi göre paylaşılan oranlar şu şekilde; 

Ghost of Tsushima, en çok bitirilen açık dünya oyunlarından biri oldu

Marvel’s Spider-Man – 50.8%

Ghost of Tsushima – 50.2%

Assassin’s Creed Origins – 38.2%

Far Cry 5 – 36.7%

Days Gone – 34.7%

Horizon Zero Dawn – 34.1%

Assassin’s Creed Odyssey – 30%

The Witcher 3 – 29.8%

Death Stranding – 28.6%

Inkar Dead Redemption II – 28.2%

Watch Dogs 2 – 24.9%

Assassin’s Creed Valhalla – 19.8%

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir