Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın ‘Turizm Elçisi’ oldu

Haberler admin 23 Okundu
sponsorlu reklam

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın 'Turizm Elçisi' oldu

Video oyunları endüstrisinin kapsayıcı gücü yine karşımızda. Ghost of Tsushima geliştiricisi Sucker Punch ekibi ve işe dahil olan bütün SIE çalışanları, Tsushima adasının “Turizm Elçileri” oldular. Tsushima Belediye Başkanı yaptığı bir açıklamayla hepsine teşekkürlerini sunarken, oyuna övgüler saçmayı da ihmal etmedi. İşte içimizi ısıtacak, oyun sektörünün gücünü bir kere daha gözler önüne serecek güzel bir haber!

Ghost of Tsushima, Tsushima Belediye Başkanı’nın gözde oyunu

Reel Tsushima adası, Ghost of Tsushima geliştirici ekibinin iki kıdemli üyesine prestijli bir ödül verdi. Oyun yönetmeni Nate Fox ve kreatif direktörü Jason Connell’in, Nagazaki’deki Tsushima şehrinin kalıcı turizm eçileri olacağı duyuruldu. Merasim, seyahat kısıtlamaları nedeniyle dijital olarak gerçekleşecek ve iki isme ödül ve birer teşekkür mektubu verilecek.

Şehir, bu olayı hatırasına yapmak ve adanın önemli arma yapıları hakkında daha fazla ses getirmek için Sony Interactive Entertainment ile yeni bir turizm kampanyası üzerinde iş birliği yapacağını açıkladı. Belediye Başkanı Hiroki Hitakatsu yaptığı açıklamada, iki önemli isme niçin ödül verdiklerini açıkladı.

“Fox ve Connell, Tsushima’nın adını ve tarihini tüm dünyaya harika bir şekilde yaydılar. Birçok Japon bile Gen-ko döneminin tarihini bilmiyor. Dünya laf konusu olduğunda ise Tsushima’nın adı ve yeri tam anlamıyla bilinmiyor. Bu yüzden hikayemizi böylesine mucizevi grafiklerle derin bir şekilde anlattıkları için onlara ne değin teşekkür etsem azdır.”

Hem Belediye Başkanı, ödülün geçmişte ünlü Japonlara verilirken “eserleriyle Tsushima’nın tarihini ve ismini yayan” birine ilk olarak verildiğini açıkladı. Yeni bir turizm elçisi ataması artık “Bay Jason ve Bay Nate bu ünvana sahip olmayı istemeyene değin” dedi. Oyunun isminde Tsushima’nın geçtiğini öğrendiğinden beri onları bu role tahsis konusunda düşünüyormuş.

Ghost of Tsushima geliştiricileri adanın 'Turizm Elçisi' oldu

Hem Hitakatsu “Onları gelecekte bir şey yapmaları için görevlendirmedim. Sucker Punch Productions ve SIE sayesinde dünyanın her yerinden burayı eserleriyle öğrenmiş, bakmak, anlayışlı olmak ve buraya ulaşmak isteyen insanlardan Tsushima’yı duyuyorum” dedi.

Seyahat kısıtlamaları kaldırıldığında, Belediye Başkanı Hitakatsu, Fox, Connell ve bütün öteki Sucker Punch ekibini Tsushima’ya gösteri etmek istediğini söyledi.

Sucker Punch, Ghost of Tsushima’yı geçtiğimiz yıl piyasaya sürmesinin arkasından büyük başarı yakalamıştı. Orijinal bir IP lansmanı için yeni bir rekora imza atan Sony’ye tarafından açık dünya PS4 oyununun satışları, ilk üç gününde dünya çapında 2,4 milyon kopyayı geçmişti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir