Gizemli delik hakkında yeni bilgi!

Genel admin 247 Okundu
sponsorlu reklam

Gizemli delik hakkında yeni bilgi!

Rus kozmonot, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (ISS) Soyuz kapsülünde keşfedilen gizemli deliğin içeriden açıldığını söyledi.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? 2018122617194260672.jpg Soyuz'daki Gizemli Delik İçeriden Açılmış Deliği açarken matkabın içeride sürüklendiği dobra dobra görünüyor

Delik, 11 Aralık’ta Prokopyev dahil iki kozmonot kadar incelenmişti. Yeni gelen raporla birlikte işler daha ilginç bir hal aldı. Bilim adamları, ISS’teki sızıntıyı bu sene 29 Ağustos’ta fark etmişler, bunun Soyuz kapsülündeki 2 milimetrelik bir delikten kaynaklandığını anlamışlardı. NASA yaptığı açıklamada astronotların tehlikede olmadığını söylemişti.

Deliğin daha sonra gelen fotoğrafları, deliğin içeriden açıldığının ipucunu veriyordu. Rus yetkililer bunun bile bile yapıldığını ima ettiyse de, herhangi bir suçlamada bulunmadı.

Delik hakkında bilinenler halen kısıtlı. Deliğin dünyada mı yahut uzayda mı açıldığı bilinmiyor. Böyle bir deliğin uzayda açılmasının yer çekimi nedeniyle fazla şiddet olacağı söyleniyor. Deliğin ne süre açıldığını bulmak için çalışmalar sürüyor. Prokopyev, deliğin bir astronot kadar gevşemiş olabileceğine inanmıyor.

Önceki HaberGalaxy S10’un Ön Kamera Yuvası Parlayabilir!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir