Google, Android 12’yi duyurdu

Android admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

Google, Android 12'yi duyurdu

Google, Android 12’yi resmi olarak duyurdu ve ilk geliştirici ön izleme sürümünü yayınladı.

Android 12 hakkında söylenecek fazla şey bulunuyor, çünkü kullanıcı arabiriminde büyük şartların değişmesi var. Daha önce sızdırıldığı gibi, bildirimler her yerde tasarlanıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda işletim sistemi daha hızlı, kullanımı daha basit, daha işlevsel olacak. Bunun da ötesinde, Google kullanıcı arayüzündeki animasyonları ve geçişleri yeniliyor ve onları daha sorunsuz ışık halkası getirmeyi amaçlıyor.

Gezinme de azıcık değişiyor. Bir video izlerken ya da tam ekran deneyimi gerektiren başka bir şey yaparken, Google sizi yanlışlıkla kaydırmalardan koruyacağını söylüyor.

Güncelleme ile çok sayıda medya iyileştirmesi de geliyor. Birincisi, Google’ın, JPEG’den daha yüksek kalitede olan ama dosya boyutları daha büyük olmayan AV1 görünüm dosyası formatı (AVIF) için platform desteği eklemesi. Android 12 keza mikserler, tekrar örnekleyiciler ve 24 kanala kadar optimize edilmiş efektlere sahip MPEG-H desteğiyle fazla kanallı ses iyileştirmeleri de alıyor.

Google’ın, geliştiricilerin uygulamalarını daha büyük ekranlar için optimize etme zamanının geldiğini belirtiyor ve Android TV beta sürümünü de duyurdu.

Yayınlanan ilk geliştirici önizleme sürümü Pixel 3 ve üzeri Pixel cihazlara kurulabiliyor. şimdi, Android 12 yalnızca geliştiriciler için açıldı, böylece hemen şimdi bir beta programı yok. Google, Ağustos ayında platform kararlılığı dönüm noktasına ulaşmayı bekliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir