Google Chrome iOS Face ID ile gizliliğe önem veriyor

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Google Chrome iOS Face ID ile gizliliğe önem veriyor

Uygulamanın iPhone ve iPad için beta sürümünde ayrıntılı olarak açıklanan güncelleme, temelde sekme değiştiricideki Bakımlı sekmeleri bulanıklaştıyor. Bu Nedenle siz bir parmak izi veya yüz kilidi açma ile kimlik doğrulayana kadar dar kalırlar.

Chrome, Touch ya da Face ID kullanarak “siz olduğunuzu onaylayana değin” sekme değiştiricide “Dar sekmeleri kilitlemenize” izin veriyor. Google, yeni özelliği “daha artı güvenlik katmanın” bir yolu olarak görüyor. başkası telefonunuzu eline aldığında açtığınız bütün sekmeleri görebilirler. Yeni özellik ise siz olduğunuz doğrulanana değin sekmeleri gizli tutabieceksiniz.

Chrome’un Gizli sekmelerini kilitleme yeteneği, Google Arama uygulamasında biyometrik kullanarak “15 dakika sonradan gizli bir oturuma döndüğünüzde siz olduğunuzu onaylayan” özelliğe benziyor. Google Drive’da dosya depolama uygulamasını her açtığınızda parmak izi ya da yüz onayı gerektiren benzer bir “Gizlilik Ekranı” mevcut. Bununla Beraber, çoklu görev sırasında kimlik doğrulamayı 10 saniye, bir dakika ya da 10 dakika geciktirme seçeneği de sunuluyor.

Sürüm notlarında listelenmesine karşın, bu özellik demin bütün beta kullanıcıları için mevcut değildir. Herkese yayınlandıktan sonra, Chrome’u kapattığınızda Ayarlar> Mahremiyet> Rahat sekmeleri kilitle bölümünden denetleme edilebilir olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir