Google Fotoğraflar Express özelliği ile daha hızlı upload yapıyor!

Haberler admin 170 Okundu
sponsorlu reklam

Google Fotoğraflar Express özelliği ile daha hızlı upload yapıyor!

Google’ın en fazla kullanılan hizmetlerinden olan Google Photos, iOS ve Android platformlarının yanına tarayıcı üzerinden de yardım vermesi ile iCloud Fotoğraflar’a kadar ayrıcalıklı bir konumda. Orijinal kalitedeki fotoğrafları upload etmek için aidat istek etmeyen Google, yüksek kalite için Drive üyeliğine gereksinim duyuyor.

Google, Fotoğraflar uygulaması için bugün büyük bir atılım yaptı. başlangıçta Android’de kullanıma sunulan Express özelliği sayesinde fotoğraflarınızı bundan böyle daha seri bir şekilde upload yapabileceksiniz. Özellikle düşük internet hızına sahip olanlar için büyük bir nimet olan Express özelliğinin eksi yönleri de var.

Express özelliğini açtığınızda fotoğraflarınızın kalitesinden ödün vermeniz gerekiyor. Google bu fotoğrafları sıkıştırıp, düşük boyutlara indirip sisteme o kadar yüklüyor. Gözle görünür kalite düşmeleri yaşanan bu fotoğraflarda daha sonradan düzenleme gerçekleştirmek böylece mümkün yok.

Benim için kalite önemli değil fotoğraflarım bulut sisteminde olsun diyenler için Express özelliği oldukça yararlı olacaktır. Bu özelliğin kademe kademe sunulduğunu ilerleyen aylarda iOS’teki uygulamasına da geleceğini belirtelim.

 

Jelena Karleusa’nın acı günü

Rus güzelin tacı geri alındı

Arda Turan: Nehir iyidir

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir