Google güncelleme sıklığını arttıracak

Haberler admin 19 Okundu
sponsorlu reklam

Google güncelleme sıklığını arttıracak

Google Chrome yeni güvenlik sistemi her geçen gün birazcık daha kapsamlı ışık halkası geliyor. Türkiye’de hemen şimdi çok farkına varılmasa bile yine de küresel çapta siber saldırılar yükselme gösteriyor. Her geçen sene bir öncekini yaklaşık olarak mumla aratacak boyuta ulaştı. Bu cins saldırıların artması ile birlikte Google öbür önlemler alma ardındaki.

Gelen detaylara kadar Google kadar yeni güvenlik önlemleri artık çok daha sık alınacak. Böylece hackerlara geçit verilmeyecek. Peki Google nasıl bir güvenlik prosedürü uygulayacak?

Gelen yeni detaylara göre Google güncelleme sıklığını önemli ölçüde artıracak. Böylece ortaya herhangi bir açık çıktığında derhal müdahale etmek muhtemel olacak. Siber saldırganlar özellikle sıfır gün ataklarına çok tartma veriyor.

yaklaşık olarak 10 yıldan beri Chrome 6 haftada bir emniyet güncellemesi yapıyor. Şimdi ise bunu değiştirerek 4 haftada bir emniyet güncellemelerine yer verilecek. Keza genişletilmiş kararlılık güncellemeleri sunulacak. Böylece emniyet odaklı bir yaklaşma sergilenecek.

Web sitesi uyumluluğu veya emniyet riskleri gibi konularda ise Google daha artı rapor isteyecek. Kullanıcıların yaşayabileceği ihtimaller değerlendirilerek güncellemeler duruma tarafından daha sık bir şekilde yapılabilecek. Sonuçta Google içerisinde neredeyse tüm verilerimiz yer alıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir