Google iOS uygulamalarını güncellemeye başladı

Haberler admin 9 Okundu
sponsorlu reklam

Google iOS uygulamalarını güncellemeye başladı

iOS Youtube uygulamasına yeni bir revizyon geldi. Gmail ve diğer uygulamalardaki hataları düzeltti. Ayrca Google yakında tüm bu uygulamaları yükseltilebileceğinin de ipucunu veriyor. Uygulama güncellemelerinin gelmesinin niçin bu dek uzun sürdüğü ise belli yok.

Bazıları Google’ın Apple’ın uygulamalarındaki gizlilik politikalarından hoşlanmadığını öne sürdü. Fakat şirketin konuyla ilgili herhangi bir devlete ait açıklaması olmadı. Google, Şubat ayının başlarında iOS uygulamalarını güncellemeye başladı. Apple’ın uygulamalarındaki mahremiyet politikalarına ise sonra değineceklerini ifade etti.

Google, sunucu tarafı ve web güncellemeleri yoluyla bazı özellikleri aktarsa da, Chrome gibi uygulamalar, güncellenmeden bırakılırsa emniyet sorunlarına aleyhinde savunmasız olabilir. Hem güncellenmeyen bu stil büyük uygulamalar gelecekte teknik sorunlar da yaratabilir.

YouTube uygulamasının sorununu düzeltmek daha büyük çapta güncellemelerin geleceğinin işaretçisi. Böylece, Google hizmetlerine büyük ölçüde güvenen iPhone ve iPad kullanıcıları sıcacık bir nefes almaya başlayacak. Salı günü gelen bir açıklamaya göre Google, yeni mahremiyet etiketlerini uygulamalarına gelecek hafta veya ondan sonraki hafta ekleyecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir