Google Maps’e #hashtag geldi!

Mobil Uygulamalar admin 139 Okundu
sponsorlu reklam

Google Maps'e #hashtag geldi!

Google’ın harita hizmeti Maps, son aylarda yer ve mekan keşfetmeye yönelik bir dizi özellikle güncellenmişti. Başvuru Eylül’de yerleri uzun dokunarak listeye eklemenize ve herhangi bir platformda paylaşmanıza olanak tanımaya başlamıştı. Geçen ay ise yerleri “ peşine düşüp takip etme” işlevi sunulmuştu.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? 2018112710244481772.jpg Google Maps'e Hashtag Desteği Geldi

Şimdi ise Google, ‘hashtag’ desteğini yerler ve işletmeler için sunmaya başladığını TechCrunch’a yaptığı bir açıklamayla doğruladı. Yeni işlev, ziyaret ettiğiniz herhangi bir yeri azami beş hashtag ile etiketlemenize müsade veriyor. Bu sayede örneğin #ailedostu diye etiketlenmiş yerleri kolayca aratabiliyor ve aileye yerinde yerleri daha kolay bulabiliyorsunuz. İşlev yaklaşık bir hafta önce Android’deki Google Maps’e eklenmiş bulunuyor. iOS ve web sürümüne ne vakit geleceği şimdilik belirsiz.

Yerel Rehberler programı, Google’ın bu işlevi ilk olarak denediği yer olmuştu. Google, rehberlik yapan kullanıcılarına, eski ve yeni yorumlarına hashtag ekleyebileceklerini söylemişti.

Hashtag işlevi, Google Maps’in yer ve mekan keşfi alanında önemli bir eksiğini kapatacak. Ama işlevi kullanarak yerleri etiketleyecek olanların bir noktaya uyarı etmesi gerekiyor. Yapılan aratmalarda böylece faydası olmayacağından, #günbatımı #yemek gibi fazla genel etiketlerden kaçınmakta avantaj var.

Önceki HaberMicrosoft’un Çift Ekranlı Tableti Bunu Yapabilir! Sonraki HaberAcer Swift 3, Türkiye’de Satışa Sunuluyor

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir