Google Play’de P2P devrimi

Mobil Uygulamalar admin 201 Okundu
sponsorlu reklam

Google Play'de P2P devrimi

Geçtiğimiz Haziran ayında Google, uygulama mağazası Google Play’de yer alan uygulamaların APK imza bloklarına güvenlik üstbilgisi eklemeye başlamış ve çevrimdışı yüklemelerde doğrulama sağlayacaklarını açıklamıştı.

Ücretsiz hosting: Bir aylık ücretsiz hosting fırsatını yakalayın!

Teknoıloji devi, sözünde durarak Google Play kadar doğrulanabilen P2P (eşten eşe) uygulama paylaşımını test etmeye başladığını açıkladı. Google’ın bu uygulaması için bulduğu birincil partner ise popüler dosya paylaşım uygulaması SHAREit oldu. Google, P2P kullanım paylaşımı desteğini kendi Files Go by Google uygulamasına ve Xender‘a önümüzdeki haftalarda getireceğini belirtti.

Çevrimdışı P2P dilekçe yüklemeleri bilhassa gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki limitli ve fiyatı yüksek internet bağlantısı açısından da oldukça kayda değer bir gelişme. Google, bu sayede cihazların kullanım üstbilgilerini okuyup Google Play’de yer alan bir uygulama ile eşleştirmelerini sağlayabilecek ve cihaz sonraki internet bağlantısında uygulamayı Google Play üzerinden kullanıcının kütüphanesine ekleyecek. Aktarma edilen uygulama, bundan sonradan Google Play üzerinden güncellemelerini olduğu gibi almaya devam edecek.

Şirketin açıklaması şu şekilde: “Bu keza dilekçe geliştiricileri için de faydalı olacak, çünkü bundan daha sonra Google Play destekli bir çevrimdışı dağıtım kanalı var. Eşler arası paylaşılan uygulamanız da kullanıcıların tatbik kütüphensine eklendiği için Google Play üzerinden güncelleme almaya devam edebilecek.”

Tüm sürecin Google tarafından kesin bir standarda oturtulması baştan sona geliştiricilerin ve kullanıcıların bu konuda ekstra bir adım atmasına lüzum kalmayacak. Ama yalnızca kullanım paketlerinde güvenlik üstbilgisi bulunduran uygulamalar Google Play üzerinden güncellenebilecek.

Önceki HaberYouTube’un Gömülü Videolarına Icat Sonraki HaberHonor Magic 2’den Yeni Video Geldi!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir