Google Stadia için ciddi bir hamle yapmaya hazırlanıyor

Haberler admin 11 Okundu
sponsorlu reklam

Google Stadia için ciddi bir hamle yapmaya hazırlanıyor

Google bulut tabanlı oyun servisi Stadia için kayda değer bir yatırıma daha imza atmaya hazırlanıyor. Sızdırılan son raporlara tarafından Google önümüzdeki dönemde Stadia için 100’den artı oyun planlaması yapıyor. Üstelik bu yapımların tümü 2021 yılında oyun severlerin beğenisine sunulacak.

Şu aralar bulut tabanlı oyun servislerinde manâlı bir rekabet söz konusu. Bir yandan Stadia, bir yandan GeForce Now, bir yandan da xCloud manâlı hamleler gerçekleştiriyor. Bu yarışa olasılıkla yeni isimler de dahil olacaktır.

Peki Google Stadia tam olarak ne seslenmek? Dilerseniz bu soruya da aşağıdan yanıt bulabilirsiniz.

genelde oyun oynamak için güçlü bir konsol olmazsa olmazlar aralarında yer alır. En azından bu durum şimdilik böyle. Şimdilik böyle diyoruz çünkü Google’ın yeni oyun servisi Stadia, sektörde köklü değişikliklere niçin olabilir. Nasıl mı? Dilerseniz bu soruya yanıt vermeden önce Google Stadia nedir sorusunu yanıtlayalım.

Stadia, kolay bir stream oyun servisi. Yani oyunları, dilediğiniz cihazla bulut üzerinden oynamanıza imkan karşılayan bir sistem.

Google’ın bu servisi doğru, elinizde fazla dinç bir cihaz olmasa bile heybetli grafiklere sahip oyunları rahatlıkla oynayabileceksiniz. Yani Google Stadia ile enerjik konsol ihtiyacı iyice tarihe karışacak.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir