Google Üniversite Seçimim Ile Kampüsleri Gezin

Eğitim admin 580 Okundu
sponsorlu reklam

Şu sıralar üniversite tercihleri gündemde. Yüz binlerce öğrenci tercih aşamasında ve gitmek istediği üniversitenin kampüsünü gezme imkanı yok. Google ve Milli Eğitim YEGİTEK ortaklığında geliştirilen “Üniversite seçimim” platformunda öğrenci adayları Türkiye ve KKTC’de bulunan 210 üniversitenin kampüsünü 360 derecelik panoramik sanal tur ile gezme imkanı sunuyor. Bu imkanın temelinde StreetView var.

http://universitesecimim.withgoogle.com adresinden google hesabınızla giriş yapıp sanal tura başlayabilirsiniz. İsterseniz tüm üniversiteleri isterseniz sadece tercih etmeyi düşündüğünüz üniversiteleri filtreleyerek bu gezintiyi yapabilisiniz. Ayrıca tercih etmek istediğiniz üniversiteyle ilgili geçmiş dönemdeki taban puan vs. gibi bir çok bilgi de mevcut. 10 binden fazla bölüm sistemde mevcut.

Mezun olduğum ve kuzenimin de yazmayı düşündüğü Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde sanal turu denedim ve gayet verimli olduğunu düşünüyorum. An itibariyle rektörlüğe yürüyerek giriş yapmaktayım🙂 gerçekten güzel bir imkan olduğunu düşünüyorum. Umarım sizin de işinize yarar.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir