Google uygulamalardan tasarruf sağlamak isteniyor

Haberler admin 30 Okundu
sponsorlu reklam

Google uygulamalardan tasarruf sağlamak isteniyor

Herkesin mutlaka bir şekilde kullandığı Google Play Store uygulamaları normalde tek bir tutam halinde iner. Yani bölmeden zeki telefonunuza uygulamaları yüklemeniz gerekiyor. Ancak yeni geliştirilen bir sistem ile birlikte bu alanda değişikliğe gidildi. Başvuru Formu doldurma optimizasyonu olarak aşina bu değişiklik önemli avantajlar sağlayabilir.

Herhangi bir tatbik indirildiğinde onun hangi parçasının daha önemli olduğu görülmez. Yalnızca uygulama iyice yüklenir ve kullanıcılar gerekli işlemleri burada yapar. Mesela bir WhatsApp uygulamasını parça parça kullanmak yaklaşık olarak imkansızdır. Fakat Google Play Store bu konuda yepyeni bir gelişme kaydetti.

Google göre yapılan açıklamalara bakılırsa bu nitelik cihazlar üzerinden büyük bir tasarruf yapılmasını sağlayabilir. İşlem gücü, düşünce ve batarya gibi konularda tasarruf temin etmek olası. Sistemin çalışma şekli ise son derece kolay. Herhangi bir uygulama indirildiği süre bazen denetlemeler yapılıyor.

Uygulamanın en fazla hangi bölümünün kullanıldığı tespit ediliyor. Hemencecik arkasında sizler uygulamayı indirdiğimizde sadece o bölüm akıllı telefonunuza yükleniyor. Geriye kalan kısım ise istemeniz halinde parça parça telefonumuza kaydediliyor. Burada ana önemli olan uygulamayı aceleyle indirmeniz.

Ummak istemeyen ya da uygulamayı fazla süratli bir şekilde indirmek zorunda olan kişiler bu yöntemi kullanılabilir. Böylece hem zamandan tasarruf edebilir hem de batarya tasarrufu sağlanır. Bu özelliğin 2021 yılı içerisinde gelmesi bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir