Google uygulamalarında güncelleme yapmak istiyor

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

Google uygulamalarında güncelleme yapmak istiyor

YouTube iOS güncellemesi durduk yere yapılmadı. Hatırlayacağınız üzere Apple göre bir karar alındı ve AppStore gizlilik kuralları bir takım değişikliklere uğradı. Bu şartların değişmesi ile birlikte verilerin kullanıcılarda kalması amaçlandı. Küresel bir marka olan Apple gizliliği çok büyük oranda önemsiyordu. Yeni aldığı kararlarla bunu kanıtladı.

Google ise açık konuşmak icabında Apple değin gizliliğe tartı vermiyor. Şirket böylece bir takım verileri kullanıyordu. Ama Google muhakkak Facebook değin ahenksiz değil. Hatırlayacağınız üzere Apple ve Facebook aralarında mahremiyet yenilikleri sebebiyle büyük bir tartışma yaşanmıştı.

Google uzun bir süredir kendi uygulamalarını güncellemiyordu. bu nedenle kullanıcılar kadar eleştirildi. Oysa bunun çok kayda değer bir nedeni var. Apple tarafından istenilen mahremiyet özellik değişimleri bu beklemenin en önemli nedeniydi.

Apple tarafından geliştirilen iOS işletim sistemi bütün uygulamalardan mahremiyet güncellemesi almasını istedi. 7 Aralık 2020 tarihinden beri hiç güncelleme almamıştı. Acilen ise umulmayan bir şekilde başvuru güncelleme aldı. Buna kadar Google şirketinin sahibi olduğu YouTube yenilendi.

Bu yeniliklerin nitelik merkezli olmadığını söyleyebiliriz. Bundan sonradan YouTube herhangi bir data işlemi yapacağı zaman mutlaka sizden müsade alacak. Kesinlikle daha önceden de Google birçok izin alıyordu. Fakat bu kere az kalsın tüm işlemleri için Apple kullanıcılarından müsade istek edecek. Bu Nedenle gizlilik manâlı ölçüde korunacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir