Google yine kapatıyor

Android admin 45 Okundu
sponsorlu reklam

Google yine kapatıyor

Google, önümüzdeki yıldan itibaren Android Things platformunu ticari olmayan kullanıma kapatacağını duyurdu. İlk olarak IoT cihazları için bir platform olarak duyurulan Android Things platformu Şubat 2019’da OEM’lere hoparlörler ve ekranlar gibi zeki cihazlar geliştirmeye odaklanmıştı.

hemen, cihazları idare etmek için kullanılan bir Android Things denetleme paneli bulunuyor. 5 Ocak 2021’de bu panel çalışmayı durduracak ve kullanıcılar yeni cihazları kabul edemeyecek veya yeni projeler oluşturamayacak. 5 Ocak 2022’ye dek mevcut cihazlarını güncellemeye devam edecekler, ama bu tarihten sonradan panel tamamen kapatılacak ve bütün proje verileri kalıcı olarak silinecek.

SSS bölümünde Google, Android Things panelinin “ileriye dönük sınırlı bir süre için” kusur düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri alabileceğini de belirtiyor. Ağustos 2019’da aylık güvenlik yamaları zaten durdurulmuştu. Şirket ayrıca şunu da açıkça belirtiyor: Yeni Raspberry Pi modellerinin sunduğu popülariteye ve avantajlara karşın, daha yeni kartların hiçbirine yardım ekleme niyetinde yok. Bu yalnızca Raspberry Pi 3B’nin bu platform kadar destekleneceği anlamına geliyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir