Google’dan Android One Açıklaması: 2 Yıl Güncelleme Sözü Tutulacak

Haberler admin 215 Okundu
sponsorlu reklam

Google'dan Android One Açıklaması: 2 Yıl Güncelleme Sözü Tutulacak

Geçtiğimiz günlerde bir Reddit kullanıcısı, Google’ın Andoid One sitesinden 2 yıl güncelleme garantisine dair tüm ibarelerin kaldırıldığını keşfetmişti. Google’dan beklenen açıklama bugün geldi. Android One cihazlara verilen 2 yıllık güncelleme sözü tutulacak.

Bir Reddit kullanıcısının, Google’ın resmi internet sitesinde Andoid One programına dair 2 takvim güncelleme sözünün geçtiği tüm ifadeleri kaldırdığını keşfetmesi ortalığı karıştırmıştı. Google’dan resmi bir izah etme gelmeyince, Android One’ın en manâlı özelliği olan 2 yıl güncel kalma garantisinden caydığı yorumları yapılmıştı. 

Google sözcüsünün bugün India Today Tech aracılığıyla yaptığı açıklamada, Google’ın Andoid One cihazlara verdiği 2 takvim aktüel işletim sistemi sözünü tutmaya devam edeceğini açıkladı. Geçtiğimiz Şubat ayında Google, Android One programına dahil olan akıllı telefonlara 2 takvim aktüel işletim sisteminin yanında, 3 takvim da emniyet güncellemeleri garantisi vermişti.

Google’ın Android One internet sayfasında şu an yalnızca 3 yıllık emniyet güncellemeleri ifadesi yer alıyor. Fakat Google’ın sözcüsünün yaptığı izah etme, Andoid One kullanıcılarına gizli bir nefes aldırabilir. Cihazlara güncel işletim sistemi sağlamaya devam edeceklerini bildiren sözcü, internet sitelerindeki bu değişikliğin, bahşedilen sözü etkilemediğini söyledi. 

Yeni tanıtılan Android One cihazları Nokia 7.1, Motorola One Power, Xiaomi Mi A2 ve Infinix Note 5’e de 2 takvim güncelleme sözünün tutulacağı öğrenildi. Google’ın internet sitesindeki bu değişikliği neden yaptığı hakkında herhangi bir tanımlama yapılmadı fakat yakın zamanda bu konunun da netliğe kavuşması bekleniyor.

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2018/12/28/google-android-one-devices-reassured-to-receive-guaranteed-os-updates-for-2-years/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir