Google’dan Apple’a dev transfer

iOS admin 29 Okundu
sponsorlu reklam

Google'dan Apple'a dev transfer

Apple, önümüzdeki dönemde suni zeka konusundaki araştırmalarına hız verecek gibi görünüyor. Suni zeka konusunda kayda değer bir transfer yapan Apple, Google’a da önemli bir çalım attı.

Google’ın suni zeka araştırma departmanında uzun yıllardır çalışmakta olan Samy Bengio‘yu kendi suni zeka araştırma birimine bölge Apple, böylece John Giannandrea’dan sonra bu bölüm için Google’dan 2’inci transferini de gerçekleştirmiş oldu. John Giannandrea, Google’da takriben 8 yıl geçirdikten sonradan 2018 yılında Apple’a katılmıştı.

Peki, Samy Bengio’nun transferi niçin bu dek önemli? Bengio, Google’da bütün 14 sene aralıksız çalışmış ve yapay zeka konusunda şirkete önemli katkıda bulunmuştu. Geçtiğimiz ay itibariyle Google’dan ayrılan Bengio, kendisine sorulan soruları “heyecan verici fırsatları ölçmek istiyorum” diye yanıtlarken, görünüşe göre Apple’da aradığı heyecanı bulabileceğini düşünüyor.

Samy Bengio, önümüzdeki dönemde Apple’da John Giannandrea ile birlikte çalışacak. John Giannandrea, şu lahza Apple’da cihaz öğrenimi ve yapay zeka stratejisinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı görevini sürdürüyor. 2018’den yana iPhone üzerinde çalışan Giannandrea’nın şimdi Bengio ile hangi konuda çalışacağı bilinmiyor. Samy Bengio’nun kurumdaki rolü hakkında ise şimdilik izah etme yapmayan Apple’ın önümüzdeki günlerde bu konuda bir buluşma yapması bekleniyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir