Gothic Remake geliştirme süreci devam ediyor

Haberler admin 17 Okundu
sponsorlu reklam

Gothic Remake geliştirme süreci devam ediyor

Geçtiğimiz yıllarda THQ Nordic, Piranha Bytes’ın kült 2001 RPG’si olan Gothic için sürpriz bir remake demosu yayınlamıştı. Demo, doğrusu Gothic oyunu için bir remake sürümüne hayranların ne değin istekli olduğunu değerlendirmek için yayınlandı. Bu nabız yoklamasının sonucunda ise yayıncı, Barcelona’da oyunu ilerletmek için yeni bir stüdyo kurduğunu duyurdu.

Gothic Remake geliştirme süreci bütün hızıyla devam ediyor

Gothic doğrusu 2001 standartlarına tarafından grafik anlamında öne meydana çıkan bir üretim olmamıştı. Ama seçimlere dayalı ve netice odaklı hikaye anlatımı bütün eksikliklerini gölgede bırakmaya yetmişti. Oyunun karmaşıklığı, modern standartlara tarafından bile hala güzel. aynı zamanda dayanıklılık ve merakı ödüllendirmeyi seven bir oyun olduğunu da söyleyebiliriz.

Gothic Remake, oynanabilir demonun yayınlanmasından iki ay sonradan, geçen sene Şubat ayında onaylandı. THQ Nordic’ten yapılan bir açıklamaya kadar Alkimia Interactive, projede niyetlenmek üzere 2020’de kuruldu ve hemen Barselona’da 35’ten artı kabiliyetli geliştiriciyi istihdam ediyor. Stüdyo, hemen seviye tasarımcısından deneme uzmanına değin değişen minimum 16 geliştirme rolü için çalışan arıyor.

Gothic Remake geliştirme süreci devam ediyor

Duyuru, aynı zamanda geliştirme sürecinin tüm hızıyla ilerlediğini ve oyunla ilgili daha pozitif şeyin önümüzdeki birkaç ay içinde ortaya çıkacağını söylüyor. THQ Nordic, Şubat ayında projeye yeşil ışık yaktığında geliştirme sürecinin “toplulukla birlikte, saydam ve açık bir imal” olmasını istediğini söylemişti. Piranha Bytes’ın sevilen oyununun yeniden üretim sürümü için yeni ayrıntı yakında gelecek.

Ayrıca Gothic Remake sürümünün sahiden orijinal oyuna kıyasla muhteşem göründüğünü de belirtmek gerekiyor. Daha Alçak taraftaki videodan kıyaslamayı izleyebilirsiniz. Peki sizin bu tekrar yapım sürümü hakkında görüşleriniz neler? Remake nasıl görünüyor veya gerekli miydi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.