GTA 5 oyunculardan büyük rağbet gördü

Haberler admin 8 Okundu
sponsorlu reklam

GTA 5 oyunculardan büyük rağbet gördü

GTA 5 satmak rakamları cümbür cemaat tarafından yüksek seviyelerde bekleniyordu. İşin aslına bakacak olursak beklentinin de üzerine çıkmayı başardı. Grand Theft Auto V, Rockstar ve yayıncı Take-Two bu alanda çalışan en başarılı ortaklar olarak görülüyor. Onların bu başarısı hem GTA tutkunlarını ayrıca de piyasayı sevindirdi.

PlayStation 5 ve Xbox Series X az önce işin içine dahil olmadı. Ama onların da eklenmesiyle birlikte işler fazla daha büyük bir noktaya taşınacak. Bilhassa de GTA 6 oyununu bekleyenler için bu haber belki biraz avuntu edici olabilir.

GTA 5 oyunu piyasa sunulduğu birincil günden bu yanlamasına hemen hemen 140 milyondan artı satmayı başardı. Bu herhangi bir oyun için gerçekten de iyi bir rakam. Rockstar böyle bir başarı için ne dek sevinse de eksik diyebiliriz.

Platformun bir diğer oyunu olan Red Dead Redemption 2 oyunu tek başına 36 milyon satış yakaladı. Bu Nedenle GTA 5 oyununun hemen arkasından yer aldı. GTA oyun serisinin çok sıkı hayranları var. Bunların büyük bir bölümü oyunu az kalsın kesintisiz yeniliyor.

Bu oyun 2020 yılında en iyi dönemlerinden bir tanesini yaşamıştı. Bazıları Cyberpunk 2077 oyununun onu gölgede bırakacağını söylese bile bu gerçekleşmedi. Peki sizce GTA 5 böylesine yüksek bir satmak sayısını elde edecek kadar iyi mi?

 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir