HBO Max dizisi Constantine için çalışmalar başladı

Haberler admin 7 Okundu
sponsorlu reklam

HBO Max dizisi Constantine için çalışmalar başladı

Variety göre yapılan habere tarafından, HBO Max yapımı Constantine dizisi için araştırmalar başladı. Guy Bolton ile birlikte John Constantine rolünde başrol için aktör arayışı devam ediyor. DC Genişletilmiş Evreni’nde geçen Justice League Dark serisine bağlanacak dizinin, idareci yapımcılığını Bad Robot namına J.J. Abrams üstlenecek. Dizinin, karakterin daha genç bir versiyonunu takip edeceği ve dini olanlardan ziyade çizgi romanların nefret edilen şey unsurlarına daha artı odaklanacağı belirtildi. Fakat HBO Max cephesi, açıklama yapmaktan kaçındı.

Hangi DC karakterlerinin Justice League Dark serisine dahil olacağı henüz resmi olarak onaylanmadı. Ancak Constantine, diğerlerinin yanı sıra Swamp Thing, Madame Xanadu, Deadman ve Doctor Mist gibi çizgi roman serisinin bir parçasıydı. Büyük ihtimalle dizinin başlıca karakterleri, Justice League Dark serisinde güçlerini birleştirmeden önce kendi bağımsız dizilerini alacaklar. Benzer bir koşul Marvel tarafından geliştirilen Netflix dizisi The Defenders’da yaşanmıştı. The Defenders, yayınlandıktan sonradan Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist’i bir araya getirmişti.

HBO Max dizisi Constantine için çalışmalar başladı

HBO Max dizisi Constantine için çalışmalar başladı

John Constantine geçmişte keza sinemada hem de televizyonda canlandırıldı. Karakterin birincil canlı aksiyon yapımı Keanu Reeves kadar 2005 yapımı Constantine filminde hayat buldu. Matt Ryan sonradan The CW dizisi Arrow ve Legends of Tomorrow’da yeniden rol almadan önce NBC dizisi Constantine’de karakteri canlandırdı. Dizi beklentileri karşılarsa, DC Genişletilmiş Evreni’ne bağlanan ve HBO Max’e gelecek olan DC projelerinin sonuncusu olacak.

Buna ilave olarak James Gunn’ın yakında çıkacak olan Suicide Squad spin-off dizisi Peacemaker gösterime girecek. HBO Max, yeni dizi için 8 bölüm siparişinde bulundu. Peacemaker’ın senaryosunu kaleme alan James Gunn, pilot birim dahil edinmek üzere birçok bölümün yönetmenliğini üstleniyor. John Cena ise, başrol oyunculuğunun yanı sıra tezgâhtar yapımcı olarak Gunn’a eşlik edecek. Gunn, Troll Court Entertainment yoluyla Suicide Squad filminin yapımcısı Peter Safran ile bununla birlikte The Safran Company’nin yönetici yapımcılığını üstlenecek. Warner Bros. Television’da stüdyo olarak destek verecek.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir