Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu 17 Mayıs’ta başlıyor

Haberler admin 401 Okundu
sponsorlu reklam

Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu 17 Mayıs’ta başlıyor

Blizzard firması yaptığı açıklama ile en fazla oynanan oyunlarından biri olan Hearthstone‘un Grandmasters turnuvasının yeni detaylarını paylaştı. 1.sezonu 17 Mayıs’ta başlayacak olan turnuva, en iyi Hearthstone oyuncularını da karşı karşıya getirecek. Firmanın yapmış olduğu yorumlama şu şekilde;

Hearthstone Grandmasters Birinci Sezonu 17 Mayıs’ta başlıyor

Geçtiğimiz ay sizlerle 3 kademeli Hearthstone Masters liginin başlayacağını duyurmuştuk. Bu karşılaşmalar, 5 Mart itibariyle Masters Qualifiers maçlarıyla başladı ve halen devam etmekte. Elemeleri başarıyla geçen takriben 250 birey, önümüzdeki Haziran Las Vegas’ta düzenlenecek Hearthstone Masters Tour’a katılma hakkı kazanacak.

Bugün sizlere, daha önce çıtlattığımız fakat detaylarına pek girmediğimiz “en iyiler ligi”nden bahsedeceğiz. Hearthstone Grandmasters, Hearthstone espor ekosisteminde yer alan en iyi oyuncuları aynı çatı altında toplayan ve onlara aynı ustalık seviyesindeki oyuncularla online karşılaşma fırsatı tanıyan bir sistem.

Sistem Nasıl İşliyor?

Hearthstone Grandmasters liginde Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik almak üzere üç alan aleyhinde karşıya gelecek ve her bölgeden 16 oyuncu edinmek üzere toplam 48 oyuncu maçlarda yer almaya yargı kazanacak. Bölgelerden katılacak 16 oyuncu ilk önce kendi içlerinde 8’erli iki gruba ayrılacak ve bu gruplardaki oyuncular da çift devreli lig usulüne dayanan best-of-three Specialist formatında karşısında karşıya gelecek. Bu Nedenle her oyuncu kendi grubundaki diğer oyuncularla iki kez maç yapmış olacak. Tüm karşılaşmalar tamamlandığında oyuncular, kazandıkları toplam maç sayısı üzerinden sıralanacaklar. Hearthstone Grandmasters Ligi’nde yarışacak grupları ve oyuncuları, 28 Nisan’da Taipei de düzenlenecek Hearthstone Championship Tour (HCT) 2019 Dünya Şampiyonası’nın büyük final karşılaşmalarından derhal önce duyuracağız.

Hearthstonse Grandmasters Turnuvasına bizzat Blizzard Entertainment tarafından misafir etme almış, belli kıstaslara uyan oyuncular katılabiliyor. Bu kıstaslar aralarında oyuncunun bu zamana değin kazandığı ödüller, HCT 2018 sırasında kazandığı puanlar, seasonal puanlarının yüksekliği, Hearthstone topluluğuna yaptığı katkılar gibi bir çok öğe almakta. Hearthstone Grandmasters katılımcıları, sezon boyunca performansa dayalı para ödülleri kazanacak ve tüm Hearthstone Masters etkinliklerine otomatik olarak katılma hakkı elde edecekler. Önümüzdeki haftalarda sizlerle Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik bölgelerinden Grandmasters ligine katılmaya hak kazanan oyuncuların listesini paylaşıyor olacağız.

2019’da Hearthstone Grandmasters’ın iki sezonu olacak. Her sezon sonunda 8’erli grupların en iyi 3 oyuncusu, 6 kişilik Grandmaster Seasonal Playoff maçlarında aleyhinde karşıya gelecek. 2019’un iki sezonu boyunca en iyi dereceyi almış Amerika, Avrupa ve Asya Pasifik finalistleri (3 bölgeden 3’er finalist almak üzere toplam 6 finalist) ve China Gold Series’den gelen 2 oyuncudan oluşan 8 kişi, sene sonunda düzenlenecek Hearthstone Dünya Finalleri’nde (Global Finals) toplam 500.000$’lık ödül havuzundan pay almak için karşısında karşıya gelecek.

Hearthstone Grandmaster’ın ikinci sezonu sonunda gruplarında en fena performansı sergileyerek sonuncu olmuş oyuncularsa elenme riskiyle aleyhinde karşıya gelecek. Bu noktada tüm oyuncuların katılımına açık olan Masters Tour liginin alan birincileri, Grandmasters’da sonuncu sırada bulunan oyuncuların yerini almak için gösteri kazanma hakkı elde edecek ve Grandmasters 2020 sezonlarında yarışma fırsatı yakalayabilecek.

Ne Vakit Düzenlenecek?

Daha önce belirttiğimiz gibi 2019’da Hearthstone Grandmasters’ın iki sezonu olacak ve her sezon 8 hafta sürecek. En iyilerin kıyasıya kapıştığı bu maçlarsa twitch.tv/PlayHearthstone adresinden online olarak yayınlanacak. Cuma ve Cumartesileri 5, Pazarlarıysa 6 maç edinmek üzere her hafta toplam 16 maç Hearthstone sevenlerle buluşacak.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir