Hikayeyi izleyicinin belirleyeceği Black Mirror’ın 5 saatlik interaktif filminin fragmanı yayınlandı

Haberler admin 199 Okundu
sponsorlu reklam

Hikayeyi izleyicinin belirleyeceği Black Mirror’ın 5 saatlik interaktif filminin fragmanı yayınlandı

Black Mirror‘ın 5 saatlik interaktif filminin 28 Aralık’ta yayınlanacağı bilgisini ve bölüme dair genel bilgileri içeren bir yazıyı geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Bugün de bizi günlerdir hazırolda bekleten Black Mirror: Bandersnatch‘in fragmanı yayınlandı.

312 dakika, yani 5 saatten birazcık daha uzun olduğu söylenen Bandersnatch’in fragmanına baktığımızda karşımıza reel anlamda bir distopya çıkıyor. Kitaptan uyarlanan Bandersnatch adlı bir bilgisayar oyunu ile alakalı olacak olan yapım, Netflix tarafından “Bir Black Mirror Etkinliği” olarak adlandırılıyor. Bu da hala bir izah etme yapılmamış olsa bile bölümün interaktif olduğunu kanıtlıyor. giderken bilmeyenler için de hatırlatalım; Bandersnatch, Alis Harikalar Diyarı’nda kitabının da yazarı olan Lewis Caroll’ın 1872 tarihli Through the Looking-Glass adlı romanında geçen bir gerçek dışı yaratık. Bundan yola çıkarak, bölümde hayali şeylerin çok artı olacağını ve neyin hakiki neyin hayal ürünü olacağını anlamakta zorlanacağımızı da söyleyebiliriz. Zaten fragman da bunu kanıtlar nitelikte.

Bandersnatch’in yönetmeni olarak karşımıza, geçtiğimiz sezon robotlarla insanların savaşını anlatan bölüm Metalhead’in de yönetmeni olan ve daha önce American Gods’ın üç bölümü, Hard Candy, Breaking Bad’in bir bölümünü de yönetmiş David Slade çıkıyor. Fragmana baktığımızda, yukarıdaki sahneden de görebileceğiniz gibi “Metalhead” bölümüne atıfta bulunuyor.

Black Mirror: Bandersnatch’in Türkçe altyazılı fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Biz heyecanla yarını beklemeye devam ediyoruz.

Black Mirror Black Mirror: Bandersnatch Netflix

Favorilere Ekle

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir