Hitman 3 ilk haftadan geliştirme maliyetini karşılamış

Haberler admin 24 Okundu
sponsorlu reklam

Hitman 3 ilk haftadan geliştirme maliyetini karşılamış

IO Interactive göre Ocak ayında piyasaya sürülen Hitman 3 keza fazla sevildi hem de satışlar anlamında şirkete büyük bir galibiyet kazandırdı. Kendisinden önce yayınlanan Hitman ve Hitman 2 oyunlarına fark atarak son oyundan yaklaşık %300 daha artı ticari başarı elde etti. Şirketin CEO’su Hakan Abrak GI: Live Online etkinliğinin bir paçası olarak GameIndustry.biz ile yaptığı bir sohbet esnasında bir takım bilgileri açıkladı.

Hitman 3 birincil haftadan kendi masrafını çıkarmış

Abrak, oyunun Hitman 2’den ticari olarak %300 daha iyi olduğunu açıkladı ve bunun için birkaç kayda değer etmen gösterdi. Bunlardan birisi oyunu herhangi bir yayıncıyla anlaşmadan kendilerinin yayınlaması ve bir diğeri de oyunu Ocak ayında piyasaya sürmek oldu. Bildiğiniz gibi daha önceki oyunları Square Enix (Hitman) ve Warner Bros. (Hitman 2) yayınlamıştı. Yayıncıların anlaşma gereği oyundan aldığı pay da bu sayede IO Interactive’e kalmış oldu.

Bakınız: Hitman 3 İnceleme

Abrak “Bu riskleri aldığımızda bir Hitman oyununu yayınlamaya en uygun alanı tercih etmek için tünelin sonunda ışığı gördük ve bu bizim için Ocak ayıydı, biz de bunu yaptık” dedi.