Huawei P10 Sahiplerine Müjde: EMUI 9 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

Haberler admin 142 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei P10 Sahiplerine Müjde: EMUI 9 Güncellemesi Dağıtılmaya Başlandı

2017’nin parlayan akıllı telefonlarından Huawei P10, Android 9 Pie tabanlı EMUI 9.0 güncellemesine kavuşuyor. Bugün gelen güncelleme haberi P10 sahipleri için iyi bir haber olmasına rağmen, 2017’de piyasaya sürdüğü Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’e az önce Android 9.0 güncellemesi vermeyen Samsung için hiç de iyi bir haber değil.

Ekran görüntüleriyle birlikte paylaşılan güncelleme haberinde, gelen güncellemenin hangi özellikleri içerdiği ayrıntılarıyla yer alıyor. Malezya’da rapor edilen P10 için Android 9.0 Pie güncellemesi, beklenen GPU Turbo özelliğini içermiyor. Güncelleme şu lahza sadece Huawei P10’un VTR-L29 (çift sim kartlı) versiyonuna veriliyor lakin yakın zamanda VTR-L09 (tek sim kart) versiyonuna da dağıtımın başlaması bekleniyor. 

3.38 GB’lık bir paket ile geldiği görülen güncellemede basitleştirilmiş bir arayüz, kullanımı daha basit bir Ayarlar menüsü gibi birçok yeni özellik kullanıcılara sunuluyor. Güncelleme notlarında, kullanılan popüler uygulamalar için alıştırma hızlarında geliştirmeler yapıldığı belirtiliyor. Keza kullanıcılara, EMUI 9.0 güncellemesiyle yeni alarm ve zil sesleri de sunuluyor.

Güncelleme bildirimi aldıysanız, bildirime tıklayarak ve adımları takip ederek cihazınızı güncelleyebilirsiniz. Eğer güncelleme bildirimi almadıysanız, cihazının otomatik güncelleştirmelere açık olup olmadığına bakmanızı öneriyoruz. Ayarlar menüsünden Hakkında’ya tıklayarak Android güncellemeniz olup olmadığını yoklama edebilirsiniz. Eğer hala bir güncelleme bildirimi almıyorsanız, güncelleme aşamalı olarak dağıtıldığından nedeniyle biraz daha beklemeniz gerekebilir. 

Kaynak : https://www.gizchina.com/2018/12/28/emui-9-starts-hitting-global-huawei-p10-units/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir