Huawei P30 Serisinin Konsept Tasarım Videosu Yayınlandı

Haberler admin 192 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei P30 Serisinin Konsept Tasarım Videosu Yayınlandı

2019’a sayılı günler kala, yeni yılda piyasaya sürülecek telefonların tasarımları hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Huawei P30 serisi hakkındaki iddiaları bir araya getirerek bir konsept tasarım videosu oluşturan Concept Creator, P30 ve P30 Pro’nun tasarımı hakkındaki bütün detayları gözler önüne serdi.

Huawei’nin 2018 performansı epeyce alaka çekiciydi. Yeni yılda da Çinli telefon üreticisinden beklentiler üst düzeyde. Huawei’nin 2019’da piyasaya süreceği P30 serisi hakkında ortaya atılan söylentiler, beklentilerin karşılanacağını ve 2019’un Huawei’nin yılı olabileceğini gösteriyor.

Concept Creator isimli YouTube kanalının Huawei’nin P30 serisi hakkında ortaya atılan iddialardan yola çıkarak oluşturduğu videoda, yeni zeki telefonların harika tasarımı göze çarpıyor. Yayınlanan videodaki iki cihaz, dört arka kamera ile gelmesi beklenen Huawei P30 Pro ve üç arka kamera ile gelecek olan Huawei P30. Kamera sayısının artmasıyla arkadaki panel topluluk görünse de Huawei’nin yeni kamera stratejisi, akıllı telefon fotoğrafçılığını başka bir boyuta taşıyabilir. 

Paylaşılan videoda Huawei P30 Pro’nun en uyarı çeken özelliği olan 4 arkadaki kamerası, Galaxy A9 (2018)’de olduğu gibi dikey olarak konumlandırılmış. Ayrıca yapılan tasarımda kameranın tam yanında bir LED flaş eklenmiş. Huawei’nin, daha öncekilerde olduğu gibi yeni amiral gemilerinde de Leica lensler ile yola devam etmesi bekleniyor. P30 Pro hakkındaki sızıntılardan yola çıkarak bahşedilen bilgiye takriben, 4 arka kameranın 3’ü fotoğraflar için, diğer kamera ise 3 boyutlu tarama işlemleri için kullanılacak. 

Videoda karşımıza meydana çıkan bir diğer ayrıntısıyla uğraşma da arkadaki panelin kavisli tasarımı. Metal ve cam kullanılarak planlanmış arkadaki panel, Huawei P30 serisininde performans kadar şıklığa da yük verildiğini gösteriyor. Öbür renk seçeneklerinin gösterildiği videoda, arkadaki panelin kayganlığını azaltmak için ayrı bir tasarım kullanıldığı da göze çarpıyor. Yeni zeki telefonların ekran tasarımında kullanılan su damlası çentik de ekran karoser oranını hayli artırıyor.

Ortaya atılan iddialarda, P30 serisinin işlemcisinin Kirin 980 mi yoksa Kirin 990 mı olacağı iyice belirlenememişti. Paylaşılan videoya kadar Huawei P30 serisi Kirin 980 ile gelecek. Kirin 990’ın Mate 30 serisinde kullanılacağı söyleniyor ve bu da Mate 30 serisi için büyük merak uyandırıyor. Concept Creator’ın oluşturduğu konsept videoyu siz de aşağıdan izleyebilirsiniz. 

Kaynak : https://wccftech.com/huawei-p30-concept-video-via-leaks/

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir