Huawei, P50 serisi için hala tarih vermiş değil

Haberler admin 36 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei, P50 serisi için hala tarih vermiş değil

Malum süreci hepimiz biliyoruz. Çinli üretici ambargo altında olduğundan ötürü cihazlarına Google servislerini yerleştiremiyor. Hal böyle olunca Google Play başta olmak üzere hiç bir Google uygulaması yeni Huawei modellerinde çalışmıyor.

Bu durum Çinli şirketin Avrupa ve Asya pazarındaki payını büyük oranda düşürdü. Nitekim düşürmeye de devam ediyor. Mobil pazarda büyük yara alan Huawei, bu nedenle şu sıralar PC ve aksesuar sektöründe yeni yatırımlar gerçekleştiriyor.

2021 yılı içerisinde neredeyse hiç yeni telefon çıkarmayan Huawei, şu sıralar yeni P serisi cihazlar üzerinde çalışıyor. Normal şartlara bu cihazların şimdiye kadar çoktan satışa sunulması gerekiyordu. Fakat Huawei’nin mobil pazarda yaşadığı büyük düşüş, çip sektöründeki sıkıntılar, TSMC’nin Huawei’ye uyguladığı ambargo P50 serisinin hayli gecikmesine neden oldu.

İşin garip olan diğer bir boyutu ise 19 Mayıs’ta yeni bir Huawei etkinliği gerçekleşecek olmadı. Çinli üretici bu etkinlikte P50 modellerini yine tanıtmayacak. Peki P serisinin yeni modelleri ne zaman tanıtılacak? Haziran ayına geldik? Normalde Huawei son çeyrekte Mate serisinin yeni modellerini tanıtıyordu. Fakat görünen o ki bu yıl Mate serisinin çıkışı da başka bir soru işareti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir