Huawei yönetiminden Türkiye açıklaması

Haberler admin 32 Okundu
sponsorlu reklam

Huawei yönetiminden Türkiye açıklaması

Huawei Türkiye İş Ortakları Konferansı 9 Nisan’da online olarak gerçekleştirildi. Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li açılış konuşmasında bütün meslek ortaklarına teşekkür ederek, sağlıklı bir işbirliği ekosistemi oluşturmanın önemini vurguladı.

Huawei Türkiye, iş ortakları ve tedarikçileriyle bir araya geldi. 9 Nisan’da gerçekleştirilen yarım jurnal etkinlikte Huawei Türkiye yöneticileri katılımcılarla ayrıca görüşlerini paylaştılar ayrıca de katılımcıların sorularını yanıtladılar. Huawei Türkiye Genel Müdürü Jing Li etkinliğin açılış konuşmasında; “Huawei çoğu zorlukla karşı karşıya kaldığı 2020’de de büyümesini sürdürdü. Huawei’in 2020 satmak geliri 136,7 milyar dolara ulaşırken, şirket takvim bazda %3,8 oranında büyüdü. Huawei bu büyümeyi Türkiye’de de başarıyla sürdürdü. Huawei’in başarısı sadece Huawei çalışanlarının çabalarına değil, meslek ortaklarının büyük desteğine de bağlıdır” dedi.

Jing Li, Huawei’in satın alma stratejisini; değerlere dayalı, şeffaf ve data odaklı olarak tanımladı. Li şöyle devam etti; “Gelecekte de Türkiye’ye yatırım yapmaya ve BT sektörüne katkı maddesi sağlamaya devam edeceğiz. İş ortaklarımızın sağlıklı bir işbirliği ekosistemi oluşturmak için Huawei ile birlikte çalışmaya devam etmesini istek ediyoruz. Huawei, meslek ortaklarının dijital platform ve araçlarla proje yönetimi yeteneklerini geliştirmelerine, operasyonel verimliliklerini artırmalarına ve meslek süreçlerini basitleştirmelerine destek olmaya devam edecek. İş ortaklarımızla birlikte yeni iş alanlarını genişletecek ve yeni işbirliği modelleri geliştireceğiz.”

Huawei yöneticileri de faaliyet sırasında Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nin 700 mühendis ve araştırmacısıyla aktif olarak yazılım ve öbür BT çözümleri ürettiğinin altını çizdi. Şirket sözcüleri; Ar-Ge Merkezi’nin kalifiye işgücünü büyüterek, uzmanlığını üniversiteler ve teknoloji şirketleriyle paylaşarak, ülkedeki bilişim ekosistemine katkı maddesi sağlamaya devam edeceğini vurguladı.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir