Hyundai, Ön Camı Navigasyona Çevirecek Hologram Teknolojisini Tanıttı

Donanım admin 272 Okundu
sponsorlu reklam

Hyundai, Ön Camı Navigasyona Çevirecek Hologram Teknolojisini Tanıttı

Hyundai, WayRay isimli işyeri ile araçların ön camını hologramlı bir akıllı asistana dönüştürecek.

Fazla da uzak olmayan bir gelecekte arabaların ön camlarında bulunan bilgiler, derhal alışık olduğumuz küçük verilerden çok daha öbür olacak.

Bunu tetikleyecek teknoloji ise holografik artırılmış gerçeklik teknolojisi olacak. Bu sayede aracınızın ön camı bir ekrana dönecek ve belirlenen rotada hangi yolu takip etmeniz gerektiği, araç şerit kontrolü ve gideceğiniz yerde bulunan restoranlar gibi verileri görebileceksiniz.

WayRay isimli İsviçreli bir firma, buna aynı bir sistem geliştiriyor ve Hyundai, Porsche ile birlikte bu firmaya yatırım yapıyor. Keza sistemin güya Genesis G80 konseptinde CES 2019’da gösterildi. Jaguar Land Rover’ın aynı bir konsepti 2014 yılında gösterdiği de biliniyor.

G80 konseptinde gösterilen sistem, navigasyon özelliklerinin yanı sıra şerit takibi ve kaza uyarısı gibi özelliklere de sahip. Bir nesneye artı yaklaşmanız durumunda o nesne belirtiliyor ve bir uyarı beliriyor.

Hyundai şu an için teknolojinin ne vakit bizlerle buluşacağı hakkında net bir tanımlama yapmamış olsa da şirket bu teknolojiyi geliştiren WayRay ile yakın iletişimde olduğunu ve proje üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Kaynak : https://www.motorauthority.com/news/1120806_hyundai-turns-the-windshield-into-an-augmented-reality-nav-system

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir