İlginç bir katlanabilir cep daha

Android admin 16 Okundu
sponsorlu reklam

İlginç bir katlanabilir cep daha

Bugüne değin bambaşka şekillerde katlanabilen zeki telefonlar gördük. Kimileri ortadan içe doğru katlanırken, kimileri dışa doğru katlanıyor, kimileri ise kenarlarından uzayarak ekranlarını genişletiyordu. Ama Vivo, bütün bunlara farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.

LetsGoDigital kadar ortaya çıkartılan berat örneğine tarafından Vivo, çok acayip bir katlanabilir zeki telefon konseptini benimsiyor. Kapaklı form faktörünü temel alan Vivo, yeni telefonunu diğer katlanabilir akıllı telefonlara yeni bir benzi atmış getirecek şekilde düşey düzlemde hazırlıyor. Evet, Samsung da Flip modeliyle kapaklı ve düşey düzlemde katlanan bir telefonu temel almıştı, fakat Vivo’nunki birazcık daha ayrı.

Halihazırda kapaklı bir model olacak olan bu berat örneği, sıradan kullanımda tipik bir zeki telefon gibi görünüyor. Bu katmanı da açtığınızda, daha uzun bir form elde edilebiliyor. O Kadar fakat, telefonu yatay olarak çevirdiğinizde, 21:9 görüntü oranı sunulacağı söyleniyor.

öte taraftan cihazın bu ekstra açılan katmanı, telefondan çıkıntı da yaratmıyor. Vivo, telefonun ekranını, kapalı konumdayken birbirini örtecek şekilde hazırlamış. Bu Nedenle bu ek kapağı açmadığınızda da görünüm bozulmuyor.

Telefonla ilgili başka bir detay şimdilik bulunmasa da, patent örneğinde arkada 5’li kamera kurulumun ve geniş bir flaş bölgesinin olduğunu görüyoruz. Elbette bunların tasarım odaklı mı olduğu, yoksa gerçeği mi yansıttıkları şimdilik bilinmiyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir