Instagram hesabı hangi durumlarda kapatılır, neden kapatılır?

Haberler admin 20 Okundu
sponsorlu reklam

Instagram hesabı hangi durumlarda kapatılır, neden kapatılır?

Instagram hesabı bazı durumlarda topluluk sözleşmesine aykırı davranışlarda ya da benzeri durumlara kapanabiliyor. Sosyal medya devi kapatmanın haksız olduğunu düşünen kullanıcıları için itiraz seçeneğini de sunuyor. Peki, hesaplar hangi sebeplerle kapanabilir?

Instagram Hesap Silme Linki

INSTAGRAM HESABI HANGİ DURUMLARDA KAPATILIR, NEDEN KAPATILIR?

Instagram hesabının kapatılmasında ya da askında alınmasında birçok sebep bulunabilir. Bunlardan birkaçını şu şekilde sıralamak mümkün…

Taciz ya da rahatsız etme: Bir hesap bir ya da birkaç hesabı sürekli olarak rahatsız edici mesajlar atıyor ve tacizde bulunuyorsa gelen şikayetler üzerine kapatılabilir.

Olağan dışı hareketler: Hesap aynı gün içerisinde binlerce kişiyi takip eder ya da etkileşim almadan takip edilirse bu robotlar tarafından olağan dışı olarak algılanabilir ve hesap askıya alınabilir.

Kopya içerikler veya fake hesap: Telif hakkına sahip bir kişinin paylaştığı içerikleri izin almadan paylaşırsanız ve bu kişi size telif atarsa hesabınız kapatılabilir. Aynı şekilde bir kişinin fake hesabını açarak buradan paylaşımlar gerçekleştirirseniz hesabın gerçek sahibi şikayetiyle hesap kapanabilir.

Çıplaklık ve topluluk sözleşmesine aykırı diğer durumlar: Instagram çıplaklık ve topluluk sözleşmesiine aykırı diğer tüm durumlarda (kin ve nefret söylemi gibi) hesabı şikayetler üzerine kapatabilir.

 

INSTAGRAM HESAP DONDURMA İÇİN TIKLAYINIZ…

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir