Instagram, Kullanıcı Deneyimini Tamamen Değiştiren Yeni Bir Özelliğini Yanlışlıkla Yayınladı

Haberler admin 187 Okundu
sponsorlu reklam

Instagram, Kullanıcı Deneyimini Tamamen Değiştiren Yeni Bir Özelliğini Yanlışlıkla Yayınladı

Instagram; esas sayfayı, Hikayeler’de olduğu gibi tek tıklamayla yan olarak geçmeyi sağlayana yeni özelliğini kullanıma sundu.

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram; an itibariyle, asıl sayfada yatay bir şekilde gezinme yapmayı sağlayan yeni özelliğini kullanıcılarının kullanımına sundu. Ekim ayından beri bu özelliğin üstünde çalışan Instagram, herhangi bir bildiri yapmadan, sessizce yeni özelliğini erişime açtı.

Instagram oldu olalı asıl sayfasının aşağı doğru kaydırılarak kullanılması ise artık tarih oldu. Instagram’a gelen yeni nitelik, ana sayfada bulunan gönderilerin de Hikayeler’de olduğu gibi tek tıklamayla veya kaydırarak geçilmesini sağlıyor. Hikayeler’in hemen aşağıda bulunan yeni çubuk ise ne değin gönderiyi izlemiş olduğunuzu, neredeyse göze çarpsın diye, üstteki kısımda konumlandırılmış durumda.

Gönderilere ait yorumların görülebilmesi için kullanıcıların ekranı kaydırması gerekiyor. Instagram’ın kullanıma sunduğu yeni özellik ile kullanıcılar tek seferde sadece bir adet gönderiyi izleme imkanına sahip oluyorlar. 

Instagram’ın yöneticisi Adam Mosseri’den gelen açıklamaya göre yayınlanan yeni özellik yalnızca deneme amaçlı idi ve yanlışlıkla, olması gerekenden fazla daha büyük bir kitleye ulaştı. Eğer hala belli başlı sayfanızda gönderiler yatay biçimde sergileniyorsa, uygulamayı kapatıp tekrar başlatmanız öneriliyor.

Kaynak : https://www.theverge.com/2018/12/27/18157632/instagram-feed-horizontally-scrolling-stories-deneme-roll-out-app

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir