Instagram’da güncelleme krizi

Genel admin 145 Okundu
sponsorlu reklam

Instagram'da güncelleme krizi

Herkese dağıtımı yapılmasa da, Türkiye’de muhtemelen hiç bir kullanıcıya ulaşamamış olsa da, dün Instagram’da minik çaplı bir güncelleme krizi yaşandı. Facebook, Instagram uygulaması için bir takım kullanıcılara bir güncelleme yayınladı ve olanlar bundan daha sonra oldu.

İpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır?

Güncelleme, Instagram arabiriminde radikal bir değişiklik yapıyordu. Yukarıdan aşağıya içten kayan fotoğraflar, güncelleme ile birlikte yan olarak kaydırılan bir yapıya büründü. Hatta bir fotoğrafın üstüne tıkladığınızda da öteki fotoğrafa geçiş yapılabiliyordu. Benzer Hikayeler aralarında geçiş yapıldığı gibi…

Ancak bu güncellemeyi yükleyenler, kısa zaman içinde tepki gösterdi. Twitter üstünde yapılan yorumların neredeyse hepsi olumsuzdu. Bu negatif yorumlar yapılırken Facebook, bir anda Instagram’ı eski haline döndürdü ve bu kriz de “şimdilik” sona ermiş oldu.

Facebook cephesinden yapılan açıklamada güncellemenin bir deneme güncellemesi olduğu, fazla eksik sayıda kullanıcıya gönderilmek istendiği oysa yanlışlıkla pozitif sayıda kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Peki lakin bu güncelleme neden sessiz sedasız bir biçimde, aniden geri çekildi. Bize sorarsanız gelen tepkiler, yeni tasarımın daha doğmadan ölmesine neden oldu. Fakat karşımızda duranın Facebook olduğunu da unutmamak lazım; gelen tepkilere karşın yakında benzer tasarımı kalıcı ışık halkası getirirlerse de şaşırmamak gerekli.

Önceki HaberApple’ın En Başarısız Ürünleri!  

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir